Better than you

„Nagle poczuł się zmęczony. Potwornie przygnieciony ciężarem odpowiedzialności, jaka spoczęła na jego barkach. Jak to się stało, że niewinne kłamstwo przejęło kontrolę nad jego życiem?”

Angela dostała swoją szansę na naukę w prestiżowej szkole dla dzieci elity. Przekonana jest, że tam rozpocznie nowy etap i zazna spokojnego życia innego niż w sierocińcu. Rzeczywistość okaże się jednak brutalniejsza, ale czy na pewno? Ludzie i otoczenie może się zmieniło, ale zasady pozostają te samy.

Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy przetrwa?

Książka skusiła mnie hasłem, że spodoba się ona fanom serialu „Plotkara”. Swego czasu uwielbiałam ten serial, więc ciekawa byłam jak autorka, poradzi sobie z tym zagadnieniem. Tym bardziej że to debiut literacki.

Do tego dochodzi piękne wydanie, które współgra z okładką, tworząc dzieło, obok którego nie można przejść obojętnie.

Dopadł mnie ostatnio zastój czytelniczy, a historia uczniów z Drumford okazała się na to lekiem. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Pojawia się kilka głównych postaci i każda z nich ma swoje przemyślenia, które możemy poznać. Lubię jak autor, nie ogranicza się do perspektywy, tylko jednej osoby.

Do tego autorka ma lekki i przyjemny styl, dzięki któremu przez książkę wręcz się płynie. W moim przypadku to była lektura na jeden wieczór. I chcę więcej, o wiele więcej.

Intrygowały mnie sekrety bohaterów. Każdy z nich miał swoje własne demony, które próbował ukryć, lecz nie zawsze wychodziło to z dobrym skutkiem. W tej społeczności na każdym kroku trzeba mieć się na baczności, bo nigdy nie wiesz, czy ktoś Cię nie obserwuję.

„Wręczył jej swój telefon. Na wyświetlaczu było otwarte zdjęcie. Jej zdjęcie. Przełknęła ślinę, a przerażenie rosło w niej wraz z każdym kolejnym ujęciem. Ktoś zabawił się w niezłego paparazzi”.

Zakończenia totalnie się nie spodziewałam. Myślałam, że wiem już, co się stanie, a jednak autorce udało się mnie zaskoczyć. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Coś czuję, że prawdziwa gra dopiero się rozpoczęła.

Informacje dodatkowe o Better than you:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-03-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Better than you

Kup książkę Better than you

Opowieści o kolorach