Better than you

[Reklama] Wydawnictwo Imagine Books

Szkolna rzeczywistość i walka o tytuł króla i królowej czasami przyjmuje zaskakującą i mrożącą krew w żyłach sytuację. Granice zostają przekroczone a z ich skutkami wcześniej czy później przyjdzie pora się zmierzyć. Tylko wszystko zostało przemyślane?
   Debiut Ann Holly to powieść, której akcja toczy się w murach elitarnej szkoły. Szkoły dla bogaczy, których zachowanie nie raz budzi grozę. Uważają, że mogą wszystko. A przede wszystkim, że nie czeka na nich żadna kara. Są młodymi bogami.
    Tytuł powieści idealnie oddaje tło wydarzeń. Pokazuje dobitnie, jak śmietanka towarzyska traktuje biedniejszych od siebie. To jak są traktowani woła o pomstę do nieba.
    Fabuła prowadzona jest oczyma kilkorga bohaterów. Mamy tu nie tylko kapitana szkolnej drużyny sportowej i uzdolnionej wychowanki domu dziecka. Przyjrzymy się także uważnie jak widzą daną sytuację główna prowodyrka Jess, nieprzewidywalny Dave, Kiara czy Kovu. Osobiście wolę bez podziałów a jeśli już są, to okiem dwójki osób. Aby bo prościej i mniej skomplikowanie. Tu niestety właśnie tak dla mnie było.
    Motyw walki o koronę królowej w pewnej chwili przeszedł moje wyobrażenia. Akcja stała się mroczna i niebezpieczna. To co się tutaj działo powodowało, że włos się jeżył. Brutalność budziła grozę i niedowierzanie. Bardzo mocne.
    Jak na debiut to bardzo dobrze napisana powieść. Naszpikowana pełną paletą emocji. Zaskakująca, nieprzewidywalna i wciągająca. Autorka ma fajny styl. Lekki, przyjemny i plastyczny. Książkę czytało mi się szybko. Zdecydowanie jest warta uwagi.

Polecam

Informacje dodatkowe o Better than you:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-03-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Better than you

Kup książkę Better than you

Siemowit Zagubiony