Bez pożegnania

Z okazji sierpniowej premiery serialu opartego na powieści Harlana Cobena „Bez pożegnania”, Wydawnictwo Albatros uszczęśliwiło nas wznowieniem powieści w filmowej okładce. I to jest znakomita okazja by ją sobie odświeżyć.

Will dowiaduje się od umierającej matki, że jego zaginiony brat żyje. Czy to jednak powód do radości? Przed jedenastoma laty został posądzony o zabicie dziewczyny Willa i zniknął bez śladu. Will mimo wszystko wierzy, że brat nie byłby zdolny do zbrodni, że został wrobiony.

Gdy teraz niespodziewanie ukochana Willa, Sheila, również zapada się pod ziemię, ten musi sięgnąć w przeszłość, by poznać prawdę. Czy będzie potrafił ją znieść? Zaakceptować? Na ile Will znał swojego brata? A Sheilę?

Autor na kanwie rodzinnej tragedii zbudował pełną tajemnic intrygę, która zaskakuje zwrotami akcji stopniowo odkrywając kolejne elementy układanki. W poszukiwaniu prawdy prowadzi nas mrocznymi ulicami, pełnymi zagubionych młodych ludzi, wpadających w szpony prostytucji, czy narkotyków. Wiedzie zaułkami, które okazują się fałszywym tropem, by w finale zaskoczyć nas zupełnie i zostawić z poczuciem oszołomienia. Tak jak to tylko Coben potrafi.

Zdecydowanie zachęcam Was do czytania, do oglądania już mniej. Warto pozostawić interpretację własnej wyobraźni. Świetna rozrywka!

Informacje dodatkowe o Bez pożegnania:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-08-11
Tytuł oryginału: Gone for good
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Zobacz opinie o książce Bez pożegnania

Kup książkę Bez pożegnania

Odnaleziony
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Odnaleziony

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć MORDERSTWO TAJEMNICA INTRYGI Minęło...

Jeden fałszywy ruch
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Jeden fałszywy ruch

Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna...