Bez wyboru

Potworna zbrodnia.

Namiętność sprzed lat.

I przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć.

Po najnowszą książkę Agnieszki Płoszaj sięgnęłam w sumie bez większego zastanowienia. Kolejny raz zdecydowałam się przeczytać książkę, która przyciągnęła mnie do siebie ciekawą okładką i opisem, który zapowiadał świetną lekturę. Do tej pory nie miałam okazji poznać twórczości Agnieszki Płoszaj, ale po lekturze „Bez wyboru” wiem, że to nie będzie nasze jedyne spotkanie.

W trakcie Festiwalu Światła w Łodzi w jednej z instalacji świetlnych zostają znalezione zwłoki znanej dziennikarki. Na ciele kobiety zabójca wyciął nazwisko młodej śledczej, Zoi Ster lak. Kobieta przed rokiem odeszła ze służby w atmosferze skandalu i zamieszkała w rodzinnym Robinij na wybrzeżu Chrowacji.

Sprawę morderstwa prowadzi komisarz Kardas, z którym kiedyś Zoje łączyły bliskie relacje. Kiedy kobieta wraca do Polski, by poukładać sprawy z przeszłości, komisarz próbuje namówić ją do pomocy w śledztwie. Początkowo niechętna Zoja z czasem zgadza się pomóc śledczym. Nie wie jednak, w jakim niebezpieczeństwie się znajduje.

„Bez wyboru” to powieść, która okazała się bardzo miłym zaskoczeniem. Jeszcze nie miałam okazji czytać kryminału połączonego z wydarzeniami z czasów II wojny światowej. Agnieszka Płoszaj w fantastycznym stylu połączyła historię z elementami powieści obyczajowej i wątkiem kryminalnym. Wciągnęłam się w tę historię od początku i kartkowałam kolejne strony tak mocno zaintrygowana, że nim się obejrzałam, czas było odłożyć książkę.

„Bez wyboru” to świetnie skonstruowany kryminał o nieszablonowej fabule pełnej zaskakujących zwrotów akcji. To historia, w której napięcie wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną, a chęć rozpracowania zagadki sprawia, że od książki ciężko jest się oderwać. Uwielbiam kryminały i thrillery przesiąknięte tajemnicami i zagadkami, których rozwiązania należy szukać w dalekiej przeszłości.

Książkę czyta się naprawdę szybko, czego zasługą jest nie tylko intrygująca zagadka, ale również wspaniały warsztat pisarki autorki i styl, jakim się posługuje. Ogromnym plusem są również bohaterowie. Świetnie wykreowani, na wyraz realistyczni, każdy z nich zmaga się z własnymi problemami, demonami przeszłości, dzięki temu łatwo jest się z nimi utożsamić.

„Bez wyboru” to lektura, którą z czystym sumieniem polecam zarówno fanom thrillerów, jak również powieści obyczajowych. Jestem przekonana, że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Bez wyboru:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-02-22
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Bez wyboru

Kup książkę Bez wyboru

Ogrodnik
Agnieszka Płoszaj0
Okładka ksiązki - Ogrodnik

Jak stworzyć powieść idealną? Należy połączyć wątki kryminalne, sensacyjne i romansowe. Po wyjściu cało z konfrontacji z Witoldem Dalesem i jego synem...

Pałac pod ptasimi głowami
Agnieszka Płoszaj0
Okładka ksiązki - Pałac pod ptasimi głowami

,,Tego poranka wiadomość, jaką ciepłym głosem przekazywała spikerka, dotyczyła tajemnicy skrywanej w starym budynku. A dokładnie rzecz biorąc - pałacu"...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis