Bezczelna

Tom 1 cyklu Odnaleźć siebie

Czy chociażby ubiór, makijaż, kolor włosów bądź nietypowe zachowanie, daje nam prawo do osądzania człowieka i tym samym do jego złego traktowania, bo inaczej wygląda? Niestety tak było w przypadku głównej bohaterki, która swoim zachowaniem i wyzywającym wyglądem stara się bronić i zamknąć swojej bańce ochronnej, mając ku temu powody.
🎼🎻
Myślę, że nie zależnie od czytelnika, każdy z nas odnalazł, chociaż najmniejszą cząstkę nas samych w postaci Kingi, głównej bohaterki książki "Bezczelna". Autorka zafundowała nam wachlarz pełen emocji, od uśmiechu na twarzy, po chwile niedowierzania i szoku wywołanego zachowaniem, uprzedzeniami i zaściankowymi poglądami.
🎼🎻
Niestety dla mnie okres szkolny, a tym bardziej z nienawidzone gimnazjum, również dało w kość. I chociaż nic nie mam do zarzucenia nauczycielom, to niestety, ale klasę miałam słabo zgraną i podzielona była na równych i równiejszych. Bywały takie dni, że z wielkim przymusem szłam do szkoły, bo nie miałam innego wyjścia, ale wiem na własnej skórze, że poprzez niewłaściwe zachowanie innych osób, możesz poczuć się mało wartościową osobą, zlęknioną i zaszczutą właśnie przez takich śmieci, którzy wcale nie są lepsi w niczym od Ciebie, ale to zrozumiałam trochę za późno.
🎼🎻
Kinga to 17-letnia muzycznie uzdolniona skrzypaczka, codziennie musi zmagać się z ciągłym krytykowaniem i potępianiem w szkole ze strony nauczycieli oraz ciągłego poniżania w domu przez rodzinę. Najważniejsze w takich momentach jest mieć przy sobie bliskich i lojalnych przyjaciół, na których dziewczyna zawsze będzie mogła liczyć. Jako formę obrony znalazła sobie bycie bezczelną, zadającą wiele niewygodnych i trudnych pytań. Sama tylko domagała się od innych szacunku do siebie i własnych praw.
🎼🎻
Książka podzielona jest na 2 części, pierwsza to etap szkolny oraz poznanie wyjątkowego chłopaka Marcela, zauroczenie i fascynacja nim. Z kolei druga część to jej dorosłe życie jako 28-latki i jej misja pomaga innym, poprzez prowadzenie bloga i filmów zamieszczanych w social mediach.
🎼🎻
Książka bardzo dobra, długo czegoś w takim stylu nie czytałam i myślę, że jest to ciekawa i potrzebna pozycja młodym ludziom wchodzącym w wiek dojrzewania, bądź mająca podobne problemy, co główna bohaterka. Czytając "Bezczelną" będą mogli oni sami utożsamić się z nią i odnaleźć cząstkę siebie. Może nawet będą w stanie sobie pomóc właśnie dzięki historii Kingi. Książka pokazuje, że warto jest wierzyć w siebie i należy walczyć o swoje marzenia i najważniejsze jest to, aby się nie poddawać i iść do przodu. A to, co inni myślą i mówią o nas to mieć głęboko w kieszeni😁
🎼🎻
Ciekawa jestem co autorka szykuje w kolejnej części😊 Za możliwość przeczytania tej wyjątkowej książki dziękuję @melisa.bel.autorka❤

Informacje dodatkowe o Bezczelna:

Kup książkę Bezczelna

Dżentelmen od święta
Melisa Bel 0
Okładka ksiązki - Dżentelmen od święta

Anglia, XIX w. Trzy splecione ze sobą, humorystyczne historie z niespodziewanym zakończeniem! Co robi stateczny hrabia, któremu pod opiekę powierzono...

Diabelski Hrabia
Melisa Bel0
Okładka ksiązki - Diabelski Hrabia

Jocelyn zna hrabiego Winstona od dziecka. Nie wie, że ten mroczny mężczyzna był w niej niegdyś zakochany. Kiedy wychodzi za mąż za jego kuzyna, Edwarda...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;