Bezczelna

Tom 1 cyklu Odnaleźć siebie

Czerwone włosy, czarne skórzane buty, obszarpane, jeansowe spodnie to styl nastoletniej Kingi. To też rodzaj pancerza, który ją chroni. Dziewczyna często się buntuje. Ludzie często mówią o niej, że jest bezczelna. W jej domu panuje przemoc i brak zrozumienia. Kinga czeka na moment, kiedy będzie pełnoletnia i wyjedzie na studia. Dziewczyna uwielbia grać na skrzypcach, które są dla niej narzędziem do wyrażania emocji.

Lubię książki, które są podzielone na rozdziały. Ta nie jest i dlatego myślałam, że długo będę ją czytać. Jednak historia mnie wciągnęła i zajęła mi trzy wieczory.

Powieść podzielona jest na dwie części. Pierwsza skupia się na latach licealnych. Kinga mierzy się z oczekiwaniami dorosłych. Przyznam, że nie za bardzo lubię czytać o problemach nastolatków. Jednak tym razem było inaczej, bo przypomniały mi się moje szkolne lata: przyjaźnie, zauroczenia, imprezy. To było ciekawe doświadczenie 😉.

Druga część dzieje się dziesięć lat później. Kinga ma dwadzieścia osiem lat, ma kanał na YouTube, bloga i umawia się na randki.

Kinga - główna bohaterka, to interesująca, młoda dziewczyna, która ma ciekawe przemyślenia i obserwacje. Nieraz jest szalona, czasem naiwna. Nie chce żyć stereotypowo, boi się nudy. Często wydaje się zagubiona i niepewna siebie, ale nie jest to dziwne, zważywszy jakie ma relacje z rodzicami. Dopiero poznanie Marcela pozytywnie wpływa na jej życie. Przy nim czuje się bezpiecznie.

Autorka w ciekawy sposób pokazała pierwsze doświadczenia w sferze seksualnej młodej dziewczyny. Kinga lubi flirtować. Z Marcelem poznaje smak idealnych pocałunków, rozkoszy. Czuje pożądanie. Niestety ma też wyrzuty sumienia. Ma to związek z jej wychowaniem.

W powieści znajdziemy dużo wątków dotyczących ograniczania kobiet przez mężczyzn oraz stereotypów, które mają wpływ na nasze życie.

"Bezczelna" to powieść bardzo dobrze napisana. Autorce udało się wykreować nieszablonowych bohaterów, którzy mają swoje problemy i rozterki.

Mnie książka się podobała. Czekam na ciąg dalszy, który jest w przygotowaniu. Interesuje mnie jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Zastanawiam się, jak zmienił się Marcel i czy Kinga znajdzie kogoś z kim będzie szczęśliwa.

Informacje dodatkowe o Bezczelna:

Kup książkę Bezczelna

Dżentelmen od święta
Melisa Bel 0
Okładka ksiązki - Dżentelmen od święta

Anglia, XIX w. Trzy splecione ze sobą, humorystyczne historie z niespodziewanym zakończeniem! Co robi stateczny hrabia, któremu pod opiekę powierzono...

Diabelski Hrabia
Melisa Bel0
Okładka ksiązki - Diabelski Hrabia

Jocelyn zna hrabiego Winstona od dziecka. Nie wie, że ten mroczny mężczyzna był w niej niegdyś zakochany. Kiedy wychodzi za mąż za jego kuzyna, Edwarda...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska