Biblioteka o Północy

"Między życiem, a śmiercią znajduje się biblioteka - a w tej bibliotece półki ciągną się w nieskończoność. Każda książka daje ci szanse na wypróbowanie życia innego, niż prowadziłaś. Możesz w ten sposób sprawdzić, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś dokonała innych wyborów ...Czy postąpiłabyś inaczej, gdybyś mogła cofnąć decyzję, których teraz żałujesz ?"

Co byście zrobili, gdybyście mieli szansę zobaczyć jak Wasze życie potoczyłoby się w przypadku podjęcia innych decyzji? Odważylibyście się na to? Gdyby było miejsce, które Wam na to pozwoli, wybralibyście się do niego?

Matt Haig w swojej książce tworzy Bibliotekę o północy - miejsce na pograniczu życia i śmierci. To właśnie w nim możemy zobaczyć jak mogłoby wyglądać nasze życie, gdybyśmy w przeszłości podjęli inne decyzje. Otrzymujemy szansę przeżycia czegoś co się nie wydarzyło.

Autorowi udało się stworzyć niesamowity klimat - magiczny, wzruszający, pouczający, ale i na swój sposób szalony. To właśnie dzięki temu książki nie da się tak po prostu odłożyć na bok. Czytelnik wciągnięty w ten fascynujący świat tajemniczej i dającej wiele możliwości biblioteki chce chłonąć z książki coraz więcej. Widać, że jej fabuła została bardzo dobrze przemyślana i dopracowana co do najmniejszego detalu. Sam styl pisana Haig’a powoduje, że w czytelniku wzbiera wiele emocji. Pisze on niezwykle cudownym językiem przelewając w tekst własne uczucia dając tym samym odczuć swoją niezwykłą wrażliwość. Z główną bohaterką może się utożsamić każdy z nas. W wielu momentach odnosiłam wrażenie, że czytam o samej sobie. Nie raz i nie dwa zastanawiałam się tak jak Nora co by było gdyby… Ona dostała szansę, aby móc spojrzeć na własne życie z innej perspektywy, a mnie książka skłoniła do głębokich refleksji. Jestem pewna, że tak będzie z każdym czytelnikiem który sięgnie po „Bibliotekę o północy”. Skłoni go ona do głębokich refleksji i stawiania sobie nawet iście filozoficznych pytań nad sensem własnego życia i wyborów których dokonuje.

Uważam, że ta książka jest dla każdego. Dla jednych może okazać się być ukojeniem, a dla innych istną terapią szokową powodującą „otrzeźwienie” i wzięcie się w garść.  Osobiście jestem nią zachwycona i jestem pewna, że jeszcze do niej wrócę.

Informacje dodatkowe o Biblioteka o Północy:

Kup książkę Biblioteka o Północy

Myszka zwana Miiką
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Myszka zwana Miiką

Poznajcie małą myszkę, która chciałaby zdobyć najsmaczniejszy ser na świecie Życie z elfami, trollami i wróżkami może sprawić, że mała mysz poczuje się...

Radleyowie
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Radleyowie

Niesamowita i sarkastyczna „czarna komedia”, pełna przygód i zaskakujących zdarzeń. Rowan i Clara mieszkają w angielskim miasteczku...