Billy. Kot, który ocalił moje dziecko

Książka ta zauroczyła mnie pełnią ciepła, oddania, miłości rodzicielskiej i siłą walki najbliższych o lepsze funkcjonowanie dziecka. Syn państwa Booth, Fraser jest dzieckiem autystycznym, które często ma napady złości, agresji, frustracji oraz płaczu. Jego zachowania są na tyle nieprzewidywalne, iż bez przerwy trzeba go mieć na oku. Cały ten ciężar i wszystkie obowiązki domowe spadają na Louise, matkę chłopca, dodatkowo zrozpaczoną tym, że u dziecka zdiagnozowano jeszcze hipotonię, czyli stan zmniejszonego napięcia mięśniowego. Ma świadomość tego, że do końca życia będzie ono niepełnosprawne, dlatego łapie się wszelkich sposobów, by odwrócić zły los. I wtedy pojawia się w ich domu Billy - szaro-biały kocur, przy którym Fraser całkowicie się zmienia i czyni postępy. Oddziaływanie tego zwierzęcia na całą tę rodzinę jest nie do opisania, wydaje się jakby magiczne. Książka napisana jest tak pięknym, uczuciowym językiem, że trudno się od niej oderwać. I choć traktuje o trudnych sprawach, to daje jakieś takie wewnętrzne ukojenie i nadzieję na lepsze jutro.

Informacje dodatkowe o Billy. Kot, który ocalił moje dziecko:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia