Biuro do spraw tajemnych

🎩 „Biuro do spraw tajemnych” to kryminał osadzony w XIX wiecznej stolicy Francji.

🎩Autor zabiera czytelnika wprost do zawilgotniałego i mrocznego Paryża, gdzie oprowadza nas po ciemnych uliczkach i niebezpiecznych zaułkach. Z pewnością w wydarzeniach opisywanych w tej powieści próżno szukać romantycznych melodii tego miasta.
Historia rozpoczyna się od rzekomego samobójstwa młodego chłopaka- traf chciał, że był on synem bogatego i wpływowego człowieka, który nie wierzył że było to targnięcie się na życie.

🎩 Śledztwo prowadzi młody inspektor Valentin Verne, wybitnie inteligentny człowiek, interesujący się nowoczesnymi osiągnięciami nauki, a także student medycyny i chemii. Mężczyzna skrywa w sobie nieokiełznany mrok, za którym stoi przeszłość. Czy uda mu się rozwikłać zagadki, gdy w mieście dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów? Dlaczego tak paranoicznie chce złapać seryjnego mordercę, który kryje się pod pseudonimem Wikary.
Czytelnik wraz z głównym bohaterem będzie odkrywał techniczne nowinki a także poczuje trochę bardzo modnej na tamten czas ezoteryka.

🎩Akcja jest prowadzona w sposób spokojny i wyważony co sprzyja wdrożeniu się w tą historię, jednak absolutnie jej nie umniejsza. Czytelnik małymi krokami zbliża się do prawdy poznając przy tym miasto, a dzięki genialnym opisom ówczesny Paryż i jego przesiąknięty mrokiem klimat jest prawie namacalny. Poznajemy szereg niejednoznacznych postaci, których intencji nie sposób do końca rozgryźć.

🎩Dodatkowo książka jest napisana bardzo ładnym językiem, dzięki czemu bardzo sprawnie się ją czyta. Mam nadzieję na kolejne historie z inspektorem Valentinem, który jest z tych nieokiełznanych i ugładzonych bohaterów, których nie da się nie lubić.

📚Mało widzę tą książkę w internatach, a szkoda bo z pewnością zasługuje na większą uwagę czytelników 📚

Informacje dodatkowe o Biuro do spraw tajemnych:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-03-13
Dodał/a opinię: Baś Ka

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Biuro do spraw tajemnych

Kup książkę Biuro do spraw tajemnych

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska