Blef

Na “Blef” natknęłam się szukając wciągającego audiobooka, bo nie potrafię już rano ogarniać się do pracy w ciszy. Na bookstagramie mignęła mi pozytywna opinia o tym tytule, a na Legimi dostępny był audiobook, postanowiłam więc spróbować. Dostałam dokładnie to, czego chciałam! ❤️

Pierwsze, co przyszło mi do głowy po wysłuchaniu początkowych rozdziałów to to, że w tym roku na rynku jest sporo książek z motywem zaginięcia. Sama od stycznia przeczytałam ich już kilka i pomyślałam sobie “o nie, znowu...”. Mimo wszystko słuchałam dalej, a fabuła wciągnęła mnie na tyle, że zapomniałam o początkowym zniechęceniu. Im dalej w las, tym bardziej zaczęłam przekonywać się o tym, że nie jest to standardowa opowieść o zaginięciu.

Jenny Kristal miała 6 lat, kiedy wyszła z domu do swojej koleżanki z sąsiedztwa. Nigdy jednak do niej nie dotarła. Poszukiwania nie przyniosły żadnego skutku, a zrozpaczeni rodzice musieli nauczyć się żyć bez ukochanej córki. Po 12 latach, pełnoletnia już Jenny wraca do domu, a wraz z nią okropna trauma. Dziewczyna ma sporo wspomnień z dzieciństwa, mimo że poza domem spędziła dwa razy więcej czasu, niż w domu rodzinnym. Okazuje się, że pamięta nawet rzeczy, których pamiętać nie powinna.

Brat Jenny od początku nie wierzy, że odnaleziona dziewczyna jest jego siostrą. Nie cieszy się z jej powrotu i próbuje udowodnić jej oszustwo, jednak rodzice ignorują jego ostrzeżenia. Wkrótce okazuje się, że chłopak ma rację, ale nie jest to koniec historii. Powiedziałabym raczej, że akcja dopiero się zaczyna, ponieważ to dziewczyna udająca zaginioną Jenny wpada na trop niewyjaśnionej zagadki, a finał jej prywatnego śledztwa ma tragiczne skutki.

“Blef” to historia z gatunku tych obnażających skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice. Udowadnia, że to co widoczne na pierwszy rzut oka, wcale nie musi być zgodne z prawdą, która często czai się głębiej, celowo lub podświadomie ukrywana. Jeżeli szukacie książki na góra dwa popołudnia, od której cieżko się będzie oderwać, mogę z czystym sumieniem polecić tę pozycję 🔥

Informacje dodatkowe o Blef:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka