Bluszcz

Życie nie zawsze jest usłane różami, jedni cierpią na brak zrozumienia, drudzy na wieczny brak pieniędzy, a innym znowu wydaje się, że wszystko jest u nich w porządku, chociaż wszyscy naokoło widzą, że tak nie jest.
Julita wiedzie spokojne życie, uważa, że wszystko jest dobrze, ma męża, dwójkę dzieci i piękne mieszkanie, to, że mąż ją wiecznie krytykuje, spycha ciągle w niepamięć i usprawiedliwia go przed innymi, ale również przed samą sobą, ale kiedy Gerard podnosi rękę na syna, postanawia wreszcie od niego odejść. W tym momencie można pomyśleć o niej, że jest mądrą kobietą, bo wreszcie postanowiła odejść, ale po jakimś czasie niestety chce wrócić, robi wszystko, żeby znowu byli rodziną, ale jej mąż już tego nie chce.
Książka jest pełna emocji, płakałam ze szczęścia i ze smutku, szkoda tylko, że częściej z tego drugiego powodu, ale niestety takie czasami jest życie. Ta historia uczy kobiety tego, żeby o siebie walczyć i nigdy się nie poddawać, bo to nie jest tak, że, jak osiągniemy jeden sukces, to potem będzie łatwiej, bo może się okazać, że za tym sukcesem idzie kolejny kryzys, który musimy przetrwać. Moim zdaniem w tej opowieści nie jedna kobieta odnajdzie siebie, bo ile jest takich Julit, które całe życie nie pracują zawodowo, bo robi to mąż, a one ogarniają dom i dzieci, ale i tak są ciągle niedoceniane i krytykowane za lenistwo, chociaż tak naprawdę leniwe nie są.
Ta książka daje siłę do walki o siebie, o swoje życie i o dzieci, bo one w tym wszystkim też są ważne, jak nie najważniejsze, ponieważ obserwując rodziców, narażone są na powielanie ich zachowań, i tym samym zniszczenie życia sobie i osobom, które będą z nimi blisko.
Dawno nie czytałam tak pięknej książki, ta historia zostanie ze mną na zawsze, będą do niej wracać i doceniać to, co mam i trzymać kciuki za każdą kobietę, która właśnie stoi przed ważnym życiowym wyborem.

Informacje dodatkowe o Bluszcz:

Kup książkę Bluszcz

Jeszcze w zielone gramy
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Jeszcze w zielone gramy

Los, splatając drogi tych trojga ludzi, odmieni ich życie w sposób, jakiego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć. Kiedy po wielu latach prób...

Jej portret
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Jej portret

To nie przypadek, że się spotkaliśmy. Być może świat oddał nam kilka zaległych godzin, tych, które w przeszłości nam zabrano. (...) Spóźniliśmy...