Bohaterowie Auschwitz

"Co drugie, trzecie pokolenie, kiedy pamięć słabnie i odchodzą ostatni świadkowie wcześniejszych masakr, ludziom zaćmiewa rozum i na powrót zaczynają szerzyć zło." ~ Olivier Guez

Świat nigdy nie miał dowiedzieć się o tym, co naprawdę działo się w niemieckim obozie zagłady - Auschwitz Birkenau. Cierpienia ludzi, którzy tam trafili, w tym również wielu Polaków, miały zostać pominięte i na zawsze zapomniane. Wszystkie okrucieństwa i zbrodnie tam dokonane zostały ujawnione dzięki wielu polskim bohaterom. To ludzie, którzy nie bali się przeciwstawić wojennym zbrodniarzom i opowiedzieć o piekle, które ich spotkało.

Książka "Bohaterowie Auschwitz" Teresy Kowalik i Przemysława Słowińskiego opowiada nam o tych bohaterach, którzy dla dobra narodu i świadomości świata musieli poświęcić siebie i swoje życie. Publikacja ta zawiera między innymi fakty na temat Witolda Pileckiego, Maksymiliana Kolbe, Stanisławy Leszczyńskiej, Ireny Wiśniewskiej, Bronisława Czecha, Tadeusza Pietrzykowskiego i Sabiny Nawara. To dzięki ich świadectwom nie żyjemy dziś w nieświadomości. Wiemy co się działo i możemy szerzyć tę wiedzę ku przestrodze przyszłym pokoleniom. Powierzyli nam zadanie, abyśmy już nigdy nie dopuścili, by piekło ponownie zawitało na ziemię, tak jak kilkadziesiąt lat temu w Auschwitz.

Czytając biografie tych niesamowitych ludzi niekiedy ogarniały mnie wielki smutek i przerażenie. Ciężko było mi uwierzyć jak to możliwe, że ktokolwiek był w stanie dopuścić się tak przerażających czynów. Mrożące krew w żyłach tortury i eksperymenty na niewinnych ludziach, które zostały opisane w tej książce na pewno na długo zostaną w mojej pamięci.

Publikacja podzielona jest na rozdziały, z których każdy opowiada o jednej osobie. Do treści dołączone jest wiele ciekawych zdjęć. Wszystko opisane jest prostym i zrozumiałym językiem. Nie ma więc żadnego problemu, jeśli ktoś nie do końca zna się na historii i tematach z nią związanych.

Szczerze polecam tę książkę każdemu czytelnikowi. Warto wiedzieć jakie cierpienie spotkało naszych przodków i przekazywać to kolejnym pokoleniom.

Informacje dodatkowe o Bohaterowie Auschwitz:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-03
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Renata Jagoda

Tagi: bohaterowie auschwitz ucieczki z auschwitz

Zobacz opinie o książce Bohaterowie Auschwitz

Kup książkę Bohaterowie Auschwitz

Królewski dar. Co Polacy dali światu
Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik 0
Okładka ksiązki -  Królewski dar. Co Polacy dali światu

Pierwszy tom monumentalnego dzieła poświęconego wkładowi Polaków­­ do światowego dziedzictwa kultury, nauki i ducha. Poczet  badaczy...

II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach
Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik 0
Okładka ksiązki - II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach

O II wojnie światowej i o polskich losach w dobie dziejowej zawieruchy napisano już tomy. Tym razem historię wojny obronnej 1939 r, okupacji niemieckiej...