Boski

„Boski” to moje pierwsze spotkanie z Sonią Rosą, autorką bestsellerowych „Nimfomanki” i Hotelu 69″. Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie, bo, mimo że zupełnie się tego nie spodziewałam, przypadła mi ta powieść do gustu. Nie przepadam za erotykami, do tej pory czytałam tylko powieści obyczajowe z domieszką erotyki, na erotyki z krwi i kości jeszcze się nie zdecydowałam. Aż do teraz.

Opowieść rozpoczyna się od spotkania Błażeja, dwudziestoośmioletniego, zadbanego młodzieńca z Martyną, atrakcyjną wdową po biznesmenie. Błażej od razu w pierwszym rozdziale zdradza, że jest żigolakiem. Dotrzymuje towarzystwa bogatym paniom w różnym wieku, bywa także striptizerem. Z Martyną spotyka się już dość długo, nie ma jednak bladego pojęcia o tym, czym zajmuje się jego kochanka. Okazuje się, że mąż Martyny miał powiązania z mafią, a ona sprytnie przejęła jego biznesy. Zajmuje się między innymi handlem ludźmi. Policja chce dotrzeć do Martyny i powiązanych z nią gangsterów, ale ma związane ręce. Julia, ponętna policjantka, wpada na pomysł, aby zaangażować w sprawę Błażeja, ponieważ mężczyzna jest z Martyną blisko. Kiedy mu oznajmia, o co chodzi i kim właściwie jest jego kochanka, mężczyzna stanowczo odmawia. Zwyczajnie boi się o swoje życie i nie chce się mieszać w tego typu intrygi. Po przemyśleniu sprawy jednak się zgadza. Tym bardziej, że Julia działa na niego hipnotyzująco, miękną mu przy niej nogi i ciężko jest mu odmówić. Błażej zaczyna szpiegować Martynę, narażając się na ogromne niebezpieczeństwo. Czy Julia zdoła go ochronić? Co zrobi Martyna, kiedy dowie się, że jej kochanek współpracuje z policją? Czy coś połączy seksowną panią podkomisarz i niepokornego żigolaka?

Przekonacie się sięgając po najnowszą powieść autorki. Przyznam, że bardzo miło mnie ta pozycja zaskoczyła. A przede wszystkim fakt, że jest napisana bardzo dojrzale. Poszperałam trochę i już wiem, że Sonia Rosa, która ma na swoim koncie stosunkowo niewiele powieści, to pseudonim znanej polskiej pisarki. Nie będę zgadywać, której, jednak po tej książce zauważyłam, że to musi być ktoś, kto napisał znacznie więcej książek. To w tej pozycji widać. Wyróżnia ją doskonały warsztat, świetny styl i przede wszystkim bardzo przemyślane prowadzenie fabuły, a także rewelacyjny pomysł na nią. Porachunków gangsterskich mamy w literaturze sporo i mnie już się one nieco przejadły. Jednak tu dostałam coś innego, a mafijne rozrywki traktowałam jako dodatek do właściwej akcji. Bardzo dobrze autorce udało się przedstawić portret psychologiczny głównego bohatera. Mężczyzny z jednej strony uzależnionego od seksu i czerpiącego z niego przyjemność, z drugiej człowieka skonfliktowanego z samym sobą. Błażej twierdzi, że robi to, co robi dla pieniędzy, że w żadnym zawodzie nie miałby możliwości zarobić tak dużo i tak szybko. Stara się nie angażować zbytnio w to, co robi. Wykonuje zadanie i idzie do domu. Prywatnie jest mężczyzną inteligentnym i oczytanym. Obserwując jego poczynania można odnieść wrażenie, że ta jego postawa to zasłona dymna. Mężczyzna pragnie bliskości i drugiej osoby u swojego boku, jednak boi się na tę bliskość otworzyć, nie chce zostać zraniony. Kiedy spotyka Julię, jego maski zaczynają spadać jedna po drugiej. Pytanie tylko, czy będzie gotowy na to, aby dać szansę prawdziwym uczuciom.

Interesująca i angażująca fabuła to w tej powieści jednak nie wszystko. Intrygujący i przystojny (a jakże!) bohater to również nie wszystko. Powieść potrafi rozpalić zmysły. I mówi to osoba, która za erotykami nie przepada. Także na przykładzie erotyki widać dojrzały warsztat autorki. Jest ostro, jest pikantnie i gorąco, jednak Sonia Rosa pisze tak, aby nie wywoływać u czytelnika zniesmaczenia. Erotyka w jej wydaniu jest odważna i elektryzująca, ale wyważona. Autorka wie, jak umiejętnie przekraczać granice, czym zachęca czytelnika do dalszego zagłębiania się w lekturę. Chociaż w powieści aż roi się od namiętnych scen łóżkowych, książkę czyta się naprawdę dobrze i z miłą chęcią przewraca kolejne kartki. Akcja jest szybka, co tylko sprawia, że czytanie jest jeszcze bardziej przyjemne. Dodatkowo fabułę urozmaicają świetnie utkane gangsterskie intrygi i walka o ogromne pieniądze. Dzięki temu ta powieść to nie tylko erotyk, ale też całkiem niezły kryminał. Jest w tej książce pewna tajemnica, są niespodziewane zwroty akcji i jest ogrom emocji, które nie pozwalają się od tej powieści oderwać.

Co tu dużo gadać, „Boski” jest boski. Angażuje, intryguje, rozpala do czerwoności, a finalnie wciska w fotel. Polecam!

Informacje dodatkowe o Boski:

Kup książkę Boski

Zrobiliśmy coś złego
Sonia Rosa0
Okładka ksiązki - Zrobiliśmy coś złego

Zuzanna i Adam to para, jakich wiele. Mieszkają w niewielkim miasteczku nad jeziorem i pracują w tym samym gabinecie stomatologicznym. Żyją z dnia na dzień...

Nimfomanka
Sonia Rosa0
Okładka ksiązki - Nimfomanka

"Przygryzam usta i rozglądam się nerwowo. Pragnienie seksu robi się tak przemożne, że z trudem oddycham. Jakby coś usiadło na mojej klatce piersiowej...