Brat

Tom 3 cyklu Sekrety mafii

Maksim jest zaginionym przed laty bratem Mishy. Obaj wychowywali się w domu dziecka, jednak nie wiedzieli, że są spokrewnieni. Teraz pragną być rodziną, co skłania Maksima do wstąpienia w struktury Mafii rodziny Santini. Becky to koleżanka z pracy Klary i Eilis, kobieta sprawia wrażenie szarej myszki. Becky siłą rzeczy czesto przebywa w towarzystwie Maksima, jednak stara się z nim nie rozmawiać. W ich życiu wydarzy się coś, to ich połączy. Jak to wydarzenie wpłynie na ich życie? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie?

"Brat" jest trzecim tomem serii #sekretymafii, książki z tego cyklu należy czytać w odpowiedniej kolejności. Autorka ma lekkie i niezwykle przyjemne pióro, co sprawia, że książkę czyta się wręcz ekspresowo, delektując się każdym słowem. Ja jestem po lekturze wszystkich trzech tomów i mam wrażenie, że każda kolejna książka autorki jest coraz to lepsza! Fabuła już od pierwszych stron bardzo mnie zaciekawiła i niesamowicie wciągnęła. Chociaż na początku akcja powieści toczy się dosyć leniwie, to im bardziej zagłębiamy się w tą historię, tym robi się bardziej emocjonująco i intrygująco. Historia przedstawiona jest oczami Maksima i Becky, co sprawia, że możemy ich zdecydowanie lepiej poznać, dowiedzieć się co czują i myślą. W przypadku Maksima możemy również kawałek po kawałku odkrywać jego trudną i bolesną przeszłość. Relacja jaką nakreśliła autorka pomiędzy Maksimem, a Becky bardzo mi się podobała, czuć było ewidentną chemię pomiędzy bohaterami.
Cieszę się, że przy okazji mogłam dowiedzieć się co słychać u bohaterów poprzednich tomów.
Autorka na kartach swojej powieści pokazuje jak ważne jest zaufanie, lojalność, przyjaźń, braterstwo oraz rodzina.
Myślałam, że już nic w tej historii nie jest w stanie mnie zaskoczyć, jednak bardzo się myliłam. To, co po koniec zrobiła autorka naprawdę mocno mnie zszokowało, kompletnie się tego nie spodziewałam, jednak po dłuższym zastanowieniu było to idealnym dopełnieniem historii bohaterów. Właśnie to w takich książkach lubię najbardziej - element zaskoczenia, który sprawia, że serce zdecydowanie mocniej bije! Jestem naprawdę pod wrażeniem tej książki i czekam już na kolejne spod pióra Julity! Moja ocena to 9/10.

Informacje dodatkowe o Brat:

Kup książkę Brat

Capo
Julita Sarnecka0
Okładka ksiązki - Capo

Klara Bishop pracuje jako dziennikarka śledcza w gazecie „New Orleans Globe”. Obecnie przygotowuje artykuł dotyczący rodziny mafijnej Santini...

Żołnierz mafii
Julita Sarnecka 0
Okładka ksiązki - Żołnierz mafii

Misha zawsze był odmieńcem, ale to nie przeszkodziło mu w tym, aby zostać najwierniejszym żołnierzem mafijnej rodziny Santini. Stał się również oddanym...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz