Budząc diabły

Skusiła mnie okładka – byłam bardzo ciekawa, co skrywa się w środku.

To, co przeczytałam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Jest horror, kilka przestrzeni czasowych, pradawne zło, które po latach uśpienia budzi się i… No właśnie! Zło się budzi i zaczyna się istny horror! Odradzam lekturę wrażliwcom, bo soczystych i krwawych opisów nie brakuje, nie brakuje też odgryzanych kończyn, zjadanych ciał i tym podobnych 😉

Nie jestem znawczynią gatunku, ale dałam się porwać, wciągnęła mnie ta opowieść o mitycznej górze i zamieszkującej ją diabłach i bóstwach. Wiele odniesień do mitologii słowiańskiej i do historii czyni tę książkę niezwykle ciekawą. Poza tym jest to swego rodzaju uniwersalna powieść o miłości, o walce dobra ze złem i o słabości człowieka – takie filozoficzne rozważania też miały miejsce podczas lektury.

Czy głównym bohaterom, zwykłym i pospolitym ludziom, uda się zwalczyć Zło? Czy ocalą świat? Czy będą mieli na cokolwiek wpływ, czy też poddadzą się siłom nadprzyrodzonym?

Jedynie zakończenie mnie nieco zawiodło, za mało horroru, za dużo… Nie powiem czego za dużo, żeby nie spojlerować, czytajcie sami i się przekonajcie!

„Budząc diabły” to kawał soczystego horroru, bardzo polecam (ale nie wszystkim 😉)!

Informacje dodatkowe o Budząc diabły:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-05-26
Kategoria: Horror
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Zobacz opinie o książce Budząc diabły

Kup książkę Budząc diabły

Odrażające, Brudne, Złe. 100 Filmów Gore
Piotr Sawicki0
Okładka ksiązki - Odrażające, Brudne, Złe. 100 Filmów Gore

Odrażające, brudne, złe to pierwsza książka w języku polskim poświęcona w całości filmom gore: najbardziej makabrycznym i kontrowersyjnym horrorom w historii...

Kurosawa
Piotr Sawicki0
Okładka ksiązki - Kurosawa

Kurosawa był rzadkim przykładem filmowca absolutnego, "myślącego kinem" na podobnej zasadzie, jak kompozytor "myśli" dźwiękiem a literat słowem. Ta umiejętność...