Budząc lwy

Kończę ten rok lekturą wyśmienitą, niebanalną i piękną. Okładkowy opis sugeruje, że mamy do czynienia z thrillerem psychologicznym – moim zdaniem jest to raczej powieść obyczajowa (a może psychologiczna) z elementami thrillera.

Fabułę streścić można w dwóch zdaniach i nie ona jest tu najważniejsza. Wypadek, który powoduje Ejtan, staje się przyczyną wielu zmian nie tylko w życiu głównego bohatera. Od chwili gdy Ejtan ucieka z miejsca wypadku, a w jego domu pojawia się żona ofiary, nic już nie będzie takie samo.

Mamy możliwość obserwować wydarzenia z perspektywy kilku bohaterów – bardzo ciekawy i tutaj świetnie się sprawdzający zabieg. Mnóstwo retrospekcji, przemyśleń, wspomnień – to wszystko sprawia, że poznajemy bohaterów bardzo dobrze.

Jak bardzo można czuć się winnym? Czy można odkupić winy? Czy zdrada zawsze musi być zła?

Warto zwrócić uwagę na miejsce akcji – Izrael – rzadko mamy okazję czytać współczesne powieści z tamtego rejonu, tym bardziej polecam!

„Budząc lwy” to powieść kipiąca od emocji, doskonale napisana, porywająca od pierwszych słów.

Boli tylko cena, zarówno wersji papierowej, jak i ebooka, mocno, moim zdaniem, przesadzona.

Informacje dodatkowe o Budząc lwy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2019-05-22
ISBN: 978-83-233-4712-5
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Tagi: Thriller psychologiczny

Zobacz opinie o książce Budząc lwy

Kup książkę Budząc lwy