Burza

"Umysł ludzki chadza krętymi ścieżkami, czasem nawet tymi pogrążonymi w wiecznym mroku”.

Od kiedy pamiętam boję się burzy. Najbardziej takiej przychodzącej bez ostrzeżenia. Poprzedzonej „głośną” ciszą – przejmującą, przerażającą, złowrogą. A potem rozdzierającego tę ciszę siłowania się żywiołu.. Nieprzewidywalnego, gwałtownego, nieprawdopodobnie działającego na wyobraźnie.

Oskar też boi się burzy. Choć zupełnie z innego powodu. To człowiek, który oficjalnie nie istnieje. Outsider trzymający na dystans ludzi i świat. Dobrze wie, że jeden jego błąd lub nawet nieszczęśliwy zbieg okoliczności może być dla niego śmiertelnym zagrożeniem. Bo Oskar jest „inny”, wybrany, niezwykły, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju i ma dar, który stał się jego przekleństwem. Świadomy swojej potęgi ma moc, by zmieniać rzeczywistość. Tylko, że ciągle krok w krok chodzą za nim ONI – „strażnicy nieuchronności zdarzeń” pilnujący porządku świata.. Pewnego dnia o pomoc prosi Oskara pewien tajemniczy chłopiec..

Gdzieś tam obok poznajemy również komisarz Justynę Lewicką, policjantkę z wieloletnim stażem w zabójstwach, aktualnie przebywającą na urlopie i nieplanująca szybkiego powrotu do pracy. Gdy jednak jej były mąż – również policjant, namawia ją do zajęcia się niecodzienną sprawą, która choć na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo prosta, ale jej rozwiązanie niesie ze sobą zagrożenie wywołania społecznych niepokojów, chaosu, zamieszek protestów czy zmiany postrzegania świata oraz przedefiniowania religii w świadomości społecznej.. kobieta podejmuje wyzwanie.

Czy Justyna Lewicka – osoba twardo stąpająca po ziemi, ale nie zamykająca się w procedurach, schematach i regulaminach, logiczna i racjonalna, skupiona na faktach, śladach, dowodach, poszlakach i realnych hipotezach – będzie w stanie z sukcesem poprowadzić nieprawdopodobnie odrealnione śledztwo naszpikowane fantastycznymi teoriami, których nie da się udowodnić? Zmierzyć się z czymś, co przekracza jej wyobraźnię i racjonalny do tej pory pogląd na świat? Zidentyfikować naturę nadprzyrodzonych zjawisk i nazwać je po imieniu?

„Burza” to dla mnie totalne zaskoczenie. To emocjonująca podróż, nieprzewidywalna i intrygująca. Czasami bardziej science innym razem fiction. Klimatyczna. Pełna grozy, zwrotów akcji, szaleństwa – „zakrzywiona”. Totalnie odjechana i sprzeczna z zasadami zdrowego rozsądku.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Autora uważam zatem za bardzo udane. Interesująco było wyjść na chwilę ze swojej strefy komfortu. Polecam.

Informacje dodatkowe o Burza:

Kup książkę Burza

Gorzki pakiet
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki - Gorzki pakiet

Bestsellerowe powieści autora, którego twórczość pokochali czytelnicy! Pakiet zawiera trzy powieści: Krwawnicę, Lilie oraz Burzę! Krwawnica Wciągający...

Wściekłe psy (Tom 2). Dziewięć (oprawa twarda)
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki - Wściekłe psy (Tom 2). Dziewięć (oprawa twarda)

Wszelka nadzieja umiera, kiedy nikt nie chce cię znaleźć... Córka wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej zostaje porwana. Matka wynajmuje agencję detektywistyczną...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;