Być kobietą i nie zwariować: Opowieści psychoterapeutyczne

Tom 1 cyklu Być Kobietą

12 kobiet spotyka się na warsztatach terapeutycznych. 12 historii. Krąg kobiet i rozmowy, nad którymi czuwa i prowadzi je przewodniczka, psychoterapeutka Pani Katarzyna Miller. Rozmowy kobiet, które otwierają spektrum problemów, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. Problemy z dziećmi, z naszymi rodzicami, teściami, mężem/partnerem, sobą. W każdej z tych kobiet można odnaleźć cząstkę siebie, swój problem, nazwać go i spróbować przepracować.
Mimo trudnych tematów, które są poruszane, Pani Katarzyna daje nadzieję, że nie wszystko stracone. To, co trzeba przepracować, zrobić to i być szczęśliwą. Odrzucić przekonania, oceny innych i zacząć żyć swoim życiem, na własnych zasadach, według swojej busoli szczęścia i równowagi. Nigdy nie jest za późno, by dojrzeć i żyć w równowadze i w harmonii z samą sobą. Warsztaty nie zastąpią terapii, ale może otworzą umysł na tę myśl, że może już czas.... zmierzyć się ze sobą i przestać uciekać. Zrobić coś dla siebie, nie dla innych i iść na terapię.

Podczas zgłębiania tych historii czułam się jakbym była wśród tych kobiet, w tym kręgu. Czułam obecność tych kobiet, miałam ochotę przytulić niektóre z nich.
W książkach psychologicznych, poradnikach bardzo lubię te formę pisania: rozmowy, dialogi i analiza psychoterapeuty.

Choć z wieloma problemami się tu spotkamy, to wszystkie te historie napawają radością i optymizmem na sam koniec. Trzeba pamiętać, że w dorosłym życiu wszystko od nas zależy. I bądźmy Paniami swojego losu, żyjmy tak jak chcemy i tak jak mówiła Pani Katarzyna Miller:

"Cieszcie się, dziewczyny, życiem. Z facetem czy bez faceta, cieszcie się nim. Doceniajcie to,co wam przynosi. Tego wa, i sobie oczywiście, życzę.

Serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Być kobietą i nie zwariować: Opowieści psychoterapeutyczne:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2010-02-01
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Jeanette

Zobacz opinie o książce Być kobietą i nie zwariować: Opowieści psychoterapeutyczne

Kup książkę Być kobietą i nie zwariować: Opowieści psychoterapeutyczne