Chłopak dla teściowej

Kiedy mam dzień, gdy wszystko idzie nie po mojej myśli, potrzebuję się zresetować, zapomnieć o tym co złe, mieć chwilę dla siebie. Przygotowuję sobie ulubioną herbatkę i otwieram książkę. Musi to być lektura optymistyczna, która poprawi mi nastrój.

Ostatnio trafiłam na niezwykłą powieść, która rozweseliła mnie i podniosła na duchu.

"Chłopak dla teściowej " to najnowsze dzieło Agnieszki Walczak-Chojeckiej.

Trzy pokolenia kobiet żyją w niezbyt dużym mieszkaniu. To rodzi częste konflikty i nieporozumienia. Natalia jest nadopiekuńczą matką, która swojej córce Oldze nie daje wiele wolności. Za to Ida, teściowa Natali jest kobietą z którą trudno wytrzymać. Lubi mieć własne zdanie, czepia się swojej synowej, jest wiecznie niezadowolona i ma duże wymagania.

Sytuacja coraz bardziej się zaognia. Natalia postanawia działać i wpada na świetny pomysł. Znajdzie teściowej chłopaka. Nie byle jakiego. Bowiem lista wymagań jakie musi spełniać kandydat jest długa.

Czy jej się to uda? A może coś lub ktoś stanie na jej drodze do celu?

Przyznam, że z zapartym tchem śledziłam perypetie bohaterek. W każdym rozdziale działo się coś nowego i zaskakującego. Autorka ma nieskończoną fantazję do utrudniania życia swoim książkowym postaciom i tworzy świetne, błyskotliwe dialogi. Jej bohaterowie mają charakter, są inteligentni i ciekawie wykreowani. Przeżywają przygody godne Mati Hari.

"Chłopak dla teściowej" to zabawna powieść, pełna ciepła. Znajdziecie w niej dużo zabawnych sytuacji, ale też poważniejsze treści.

Autorka porusza niełatwe tematy takie jak: nadopiekuńczość rodzica, brak zrozumienia ze strony bliskich, skomplikowane relacje teściowa - synowa. Robi to bardzo umiejętnie i z wyczuciem.

"Chłopak dla teściowej" to wciągająca komedia pomyłek. Jej akcja dzieje się w podwarszawskim Piasecznie i w egzotycznej Jordanii, która potrafi zachwycić każdego swoim pięknem.

Komiczny galimatias, który wkradł się w życie trzech bohaterek sprawiał, że nie chciałam przerywać czytania, aż nie poznałam finału.

Jestem ciekawa, czy któraś z postaci występujących w tej powieści, przypomina wam kogoś znajomego? :-)

Informacje dodatkowe o Chłopak dla teściowej:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Literatura humorystyczna

Zobacz opinie o książce Chłopak dla teściowej

Kup książkę Chłopak dla teściowej

Cechy charakteru:

1. Inteligentny

2. Inspirujący

3. Oczytany

4. Opiekuńczy

5. Empatyczny

6. Cierpliwy

7. Wyrozumiały (a wręcz pobłażliwy)

8. Ale niepozwalający dmuchać sobie w kaszę (Broń Boże męska cipa!)

Kobiecie, która sama nie zaznała szczęścia w miłości, trudno cieszyć się szczęściem innej.

Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość

Ta miłość nie powinna się zdarzyć. Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych...

Dziewczyna z Ajutthai
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Ajutthai

Joanna traci ukochaną pracę w korporacji, która była sensem jej życia. Iza wiarę w swojego mężczyznę. A Krzysztof? Całkiem odlatuje i zostaje.....