Królowa gwiazd

Cztery aktorki – jedna rola. Kto zostanie Królową Gwiazd?

Życie młodych aktorek: Malwiny, Dominiki, Klaudii i Miśki, nie przypomina kolorowego filmu.
Dziewczyny postanawiają jednak zawalczyć o swoją przyszłość i udają się na festiwal filmowy
na Maltę, by zdobyć rolę u znanego reżysera. W Drużynie Gwiazd szybko dochodzi do
rozłamu. Rola jest jedna, a urokowi Zorana Mrvicia trudno się oprzeć.

Co jednak zrobią dziewczyny, gdy na horyzoncie pojawi się wspólny wróg, a jednej z nich
zagrozi niebezpieczeństwo? Czy przyjaźń okaże się silniejsza od zawodowych ambicji? Może
to właśnie ona ma największą moc…

"Królowa Gwiazd" to fascynująca podróż nie tylko na słoneczną Maltę, lecz też do zakamarków
kobiecej duszy. Intrygi, tajemnice, kulisy show biznesu, przyprawione szczyptą historii
zakonów rycerskich, to wszystko znajdziecie w tej wciągającej książce.

Informacje dodatkowe o Królowa gwiazd:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-10-17

Kup książkę Królowa gwiazd

Królowa gwiazd - opinie o książce

Avatar użytkownika - EWAELLE
EWAELLE
Przeczytane:2019-07-21,

Powieść Królowa Gwiazd rozgrywa się w środowisku czterech przyjaciółek aktorek ,Klaudi, Miśki , Dominiki i Malwiny.
Każda z nich marzy o roli przy boku prestiżowego reżysera Zorana Mrvica ,więc aby go zapoznać i dostać wymarzona rolę wyruszają na Maltę ,gdzie trwa własnie festiwal filmowy.
Miśka , czyli Mirosława jedzie ze swoją nadopiekuńczą matką Barbarą, która ma za cel główny, aby córa dostała rolę nie zawaha się zatem do intryg, aby wyeliminować inne dziewczyny z gry .
Tymczasem sam reżyser i jego barat blizniak Milan oprocz wybrania głównej roli kobiecej w castingu mają również inny cel
Co odkrył genetyk , brat Zorana Milan, jaką mają misję i jakie zadania maja do spełnienia cztery młode kobiety tego nie mogę przedwczesnie Czytelnikowi zdradzić bo chcę zachęcic do przeczytania książki a nie ją jedynie streścić.
Wspaniała, dojrzale napisana powieść przez Pania Autorkę o zdradzie, rywalizacji , poczatkach miłosci ,wreszcie o przyjazni wystawionej na próbę przez rywalizację , to wszystko sprawia ze od kart książki wprost nie można się oderwać .Doskonała lektura, gorąco polecam!

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Zwykle tę relację z drugim człowiekiem buduje się wolno, czasami nawet mozolnie. Niekiedy zostaje wystawiana na próbę, dlatego należy ją pielęgnować, by trwała jak najdłużej. On jest jednym z piękniejszych prezentów, jaki dostajemy od losu. Z nim zawsze można porozmawiać, wymienić swe refleksje, spędzić czas i obdarzyć zaufaniem. Można na niego liczyć, kiedy pojawiają się chwile radosne, jak również kłopoty. Dotrzymuje słowa. Zawsze wysłucha – nigdy nie ocenia! Przyjaciel...

Królowa gwiazd to moje pierwsze spotkanie z twórczością naszej rodzimej autorki, dlatego nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Niemniej po wielu optymistycznych opiniach innych książek, liczyłam na pozytywne wrażenia z lektury i wiele skrajnych emocji, dlatego zdecydowałam się na przeczytanie tej powieści.

Książkę przeczytałam w dwa wieczory, wydaje mi się, że stało się tak za sprawą lekkiego i przyjemnego stylu autorki oraz interesującej fabuły, która zaciekawiła mnie od pierwszych stron. Dodatkowo miałam możliwość odbycia podróży na malowniczą Maltę i pozwolić zagłębić się w jej egzotycznym klimacie. Czytanie ułatwili też barwni bohaterowie o silnych charakterach, jak również wiarygodne dialogi i opisy otoczenia.

Postaci. Każda z bohaterek jest inna i ma do zaoferowania czytelnikowi zupełnie coś innego. Niemniej mnie osobiście najbardziej do gustu przypadła Dominika. Jej problemy przemawiały do mnie. Poświęciła swoją karierę zawodową dla męża, który odwdzięczył jej się za to licznymi zdradami. W dodatku nie liczył się z nią, manipulował i traktował, jako swoją osobistą gospodynię, sprzątaczkę, kucharkę i opiekunkę jego niepełnosprawnego brata. A w tym czasie sam rozwijał się zawodowo i zmieniał kochanki jak rękawiczki.

Z zaangażowaniem obserwowałam, jak rozwinie się sytuacja wszystkich przyjaciółek i byłam pod wrażeniem ich determinacji w dążeniu do upragnionego celu. Ciekawiło mnie również, czy ich przyjaźni przetrwa trudne chwile. Uważam, że Królowa gwiazd to dobra książka, bogata w wydarzenia, niespodziewane sploty akcji oraz przemyślenia bohaterek. Książka odpowiednia dla czytelników, którzy lubią lekką formę oraz motyw przygody i tajemnicy. Mnie się podobało.

"Wszystko jest przecież grą, cały świat to iluzja".

Czy w szeroko rozumianym show-biznesie jest jeszcze miejsce na prawdziwą przyjaźń? Trudno o taką w normalnym życiu, więc tym bardziej ciężko spodziewać się jej w tak specyficznym środowisku, gdzie każdy pragnie być na szczycie. A jak wiadomo, prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym, jak znoszą nasze sukcesy.

Agnieszka Walczak-Chojecka zadebiutowała powieścią pt. "Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia". Autorka posiada bardzo bogaty życiorys - publikowała swoje wiersze, pisała słowa piosenek, zagrała także jedną z głównych ról w filmie "Grzechy dzieciństwa", zajmowała się tłumaczeniami, przekładami słuchowisk, współpracą z radiem, czy też działalnością biznesową. W 2012 roku porzuciła pracę w korporacji, kocha podróże, jest szczęśliwą żoną i matką.

Cztery młode aktorki – Malwina, Dominika, Klaudia i Miśka postanawiają wyjechać na filmowy festiwal na Maltę, by tam zdobyć upragnioną rolę u znanego na całym świecie reżysera. Jak się jednak okazuje, rolę może dostać tylko jedna z nich, co zapoczątkowuje pomiędzy przyjaciółkami szaleńcy wyścig. Wszystko się zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się wspólny wróg.

Agnieszka Walczak-Chojecka podjęła się trudnego zadania ukazania blasków i cieni wpisanych w zawodowe aktorstwo. Autorka, sama mająca w przeszłości pewne doświadczenie w tej materii, a obecnie będąca za sprawą swojej córki, dość blisko tego świata, unaoczniła na jakie pokusy narażone są osoby, które pragną brylować na aktorskim szczycie. Przykład zaprzyjaźnionych ze sobą młodych kobiet ukazuje dobitnie, że w show-biznesie bardzo łatwo przekroczyć cienką granicę pomiędzy dążeniem do realizacji własnych ambicji, a chorą rywalizacją. Ta płaszczyzna ukazująca nieco kulisy świata aktorów to łakomy smaczek dla czytelników pragnących poznać specyfikę tego zawodu.

Malwina, Dominika, Klaudia i Miśka to kobiety z zupełnie innymi podejściami do życia, co w konsekwencji powoduje swoiste intensywne ścieranie się ze sobą różnych światów. Beztroska Malwina, odpowiedzialna Dominika, Klaudia lubiąca ekstremalne sporty oraz nastawiona na sukces Miśka to zupełnie różne żywioły. Widoczny kontrast charakterologiczny w połączeniu z rosnącą pomiędzy nimi rywalizacją, tworzy wiele zaskakujących wydarzeń budujących wartką akcję.

Mamy w tej powieści przede wszystkim kulisy show-biznesu, ale jest także ku mojemu zdziwieniu, tajemnica związana z Zakonem Maltańskim i pewnym fikcyjnym zakonem, odwołanie się do teorii spiskowej mówiącej o tym, że bractwa mają nadal ogromny wpływ na stosunki między państwami oraz najciekawszy dla mnie temat, czyli istnienie genu agresji. Przyznam, że nie spodziewałam się w tej książce takich wątków, tym bardziej więc byłam pozytywnie zaskoczona ich pojawieniem się. Godną uwagi płaszczyzną są także smaczki historyczne dotyczące Malty oraz pewien bałkański wątek, jaki autorka przemyca do fabuły swojej powieści.

"Królowa gwiazd" to książka, która z pewnością oprócz dobrej rozrywki, zaprezentuje wam interesujące smaczki pod postacią fascynujących i tajemniczych zagadnień. Ważne jest także przesłanie tej powieści mówiące o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa w każdym środowisku, nawet tak skażonym jakim jest show-biznes.

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2018-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2018,

Królowa Gwiazd to powieść obyczajowa, której fabuła umiejscowiona została współcześnie na pięknej wyspie Malta.

Cztery przyjaciółki Malwina, Mirka, Klaudia i Dominika postanawiają wybrać się na festiwal filmów fabularnych odbywający się na Malcie. Każda z kobiet ma nadzieję poznać osobiście znanego reżysera i zauroczenie go swoją osobą na tyle, aby wybrał ją do swojego kolejnego filmu. Każda z kobiet jest inna i chociaż łączy je wielka przyjaźń, to dzieli rywalizacja. Klaudia, ku swojemu przerażeniu odkrywa, że jest w ciąży i to z chłopakiem, z którym jednorazowy, nic nieznaczący seks zaowocował bardzo dla niej niekorzystnie. Dominika jest mężatką, ale jej mąż zaangażowany z realizację własnych ambicji zawodowych jest przeciwny realizacjom aktorskim żony, woli ją mieć w domu, aby opiekowała się jego chorym bratem. Mirka jest aktorką, której matka ma wygórowane ambicje i za wszelką cenę chce zrobić z córki gwiazdę numer jeden. Nie zraża jej nawet fakt, że córka talentu aktorskiego ma tyle co nic. Malwina, chcąc wyrwać się z szarej rzeczywistości zaciąga pożyczkę u niezbyt uczciwych ludzi i nie wie jak uda jej się spłacić dług, w który wciągnęła również swojego schorowanego ojca, znając zamiary wierzycieli, którzy z pewnością nie należą do osób, które egzekwują wierzytelności na drodze sądowej. Czy czterem młodym aktorkom uda się zdobyć wymarzoną rolę? Jakie przygody czekają na nie na pięknej Malcie? Czy wyjazd na Maltę okaże się korzystny dla wszystkich, czy tylko dla jednej z nich?

Decydując się na przeczytanie tej książki, byłam ciekawa jak autorka przedstawi tę trudną rywalizację przyjaciółek. Wszak wiadomo jest, że wielu ludzi zrobi wszystko, aby dostać się na szczyt. Potrafi poświęcić zdrowie, przyjaciół a nawet własną reputację. Czy szczera przyjaźń może pomóc czy zaszkodzić?

Autorka bardzo ciekawie przedstawia każdą z kobiet, skupiając się na ich nietuzinkowych osobowościach. Pokazuje młode kobiety, które są silne psychicznie, przebojowe i… czasami bezwzględne wobec siebie. Ale pokazuje również siłę, jaka łączy ich więzami przyjaźni. I chociaż czasami więzy te zostają nadszarpnięte, to jednak w obliczu niebezpieczeństwa nic nie jest cenniejszego od sumienia, które każe stanąć po jednej stronie.

Te dziewczyny, walczące o główną rolę w filmie, są jednocześnie zwykłymi kobietami, które kochają, cierpią, marzą. Czy ich życie aż tak różni się od życia przeciętnej młodej kobiety?

Pięknie ujęła autorka wątki z życia swoich bohaterek. Na przykład wątek toksycznej miłości. On zdradza, a ona go kocha i wybacza.

(…) Domyślała się, jak mogą wyglądać mężowskie obowiązki. Miały zapewne powiększony chirurgicznie biust i koszmarnie różowe tipsy. Ale może się myliła? Bardzo chciała się mylić. (…) Dziewczyna coraz częściej dochodziła do wniosku, że jej życie u boku męża nie ma nic wspólnego z idealnym obrazem, który stworzyła sobie w głowie, odpowiadając mu „tak” kilka lat wcześniej. Pokłady samotności jak piaskowe wydmy wzrastały niezauważone, by nagle zakłóć w oczy swym bezkresem. (…)

Inny wątek dotyczący trudności w zaakceptowaniu tego, co przynosi życie, a właściwie  niewinny flirt, albo spontaniczny seks i dziecko, które zamiast stać się radością, staje się przeszkodą w realizacji zachowania wolności i realizacji planów towarzysko zawodowych.

Dużym plusem powieści, jest moim zdaniem, malowniczo opisana Malta. Zarówno pod względem krajobrazu jak i egzotyki potraw dodaje fabule pięknego koloryty graniczącego z zachwytem nad tą zjawiskową wyspą. A ciekawostki historyczne, dotyczące Zakonu Maltańskiego dodają fabule odrobinę tajemniczości.

W głównych bohaterkach jest jednak sporo sprzeczności, które drzemią gdzieś w zakamarkach  umysłów. Słodka przyjaźń czterech kobiet w pewnym momencie zmienia się w gorzką rywalizację, w której króluje zazdrość. Inteligencja rywalizuje z chęcią zdobycia roli i bywa, że znika prawie w obliczu bezpretensjonalnej walki graniczącej z upokarzaniem się i płaszczeniem przed innymi.

(…) „Hm… niezła heca!”, Miśka uśmiechnęła się sama do siebie i niewiele myśląc, zapisała zdjęcie w telefonie. Już po chwili fotka naszpikowana sensacją pognała esemesem do Dominiki, z nadzieją, że dzięki temu uda się wytrącić koleżankę z równowagi. Bo co poradziłaby jej matka? Jeśli tobie nie idzie, zadbaj o to, by rozbroić konkurencję. (…)

Ta książka to moim zdaniem studium psychiki człowieka. Porównanie, do czego zdolny jest człowiek w dążeniu do spełnienia swoich planów i jak silne potrafią być więzy. Autentyczna przyjaźń nie zdarza się tak często jakby się wydawało. Często narażona jest na pokusy i przeciwności, bywa wystawiana na różnego rodzaju próby, ale jak już przejdzie te wszystkie etapy pomyślnie, można o niej powiedzieć, że jest PRAWDZIWA.

Poznajemy również intrygujący świat show biznesu. O tym, co dzieje się po drugiej stronie kamery, w kuluarach aktorskiego życia, możemy się tylko domyślać. A przecież aktor/aktorka, nawet światowej sławy, jest tylko człowiekiem, który poza karierą aktorską odgrywa z swoim życiu normalne role – żony, matki, siostry, kucharki, przyjaciółki.

Niezmiernie radosny jest fakt, że po tylu przeczytanych powieściach, gdy zdarza się myśleć, iż nic nowego już pisarze nie wyczarują, że każda kolejna lektura to będzie odgrzewany kotlet... pojawia się „Królowa gwiazd” i powala na kolana, a usta samoistnie ustawiają się w literę „o”. Tym razem wyruszamy w podróż na Maltę. Być może ktoś z czytelników miał szansę ją odwiedzić, osobiście nie miałam tej przyjemności więc z ogromną ciekawością wzięłam do ręki najnowsze dzieło Agnieszki Walczak – Chojeckiej.

Zniechęcone brakiem szerszych perspektyw, cztery aktorki postanawiają poszukać szczęścia w innym miejscu na ziemi. To Malta staje się ich celem, gdzie trwa filmowy festiwal. Podróżują tam z jasnym i konkretnym postanowieniem: oczarować reżysera Zorana Mrvicia do tego stopnia, by zdobyć rolę w jego filmie. Dziewczyny postanawiają działać wspólnie. Szybko jednak to zapewnienie odchodzi w niebyt. Pojawia się rywalizacja oraz zazdrość. Ich przyjaźń choć mogłoby się wydawać silna i pewna, tutaj może się poważnie zachwiać. Aktorki dowiadują się również, że nie rola jest tylko jedna, w takim wypadku już nie pozostaje nic innego, jak tylko zakasać rękawy. Tylko czy naprawdę warto?

W pięknych okolicznościach przyrody przyjaciółki przeżyją jedną wielką przygodę, która prócz cennych informacji na temat aktorskiego świata przyniesie także zupełnie inną wiedzę. Dowiedzą się wiele o sobie nawzajem, zajrzą też w głąb siebie. Wyjazd okaże się niezwykle istotny w kontekście ich człowieczeństwa.

„Królowa gwiazd” to barwna, pięknie skreślona i dojrzała powieść. Historia przyjaźni jakich przecież wiele, a jednak ona bardzo wyróżnia się na tle innych. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie zaznajamiając się z lekturą.

Agnieszka Walczak – Chojecka to autorka, jak sama o sobie mówi, podróżna. Moim zdaniem wspaniale łączy obie te pasje. Jej najnowsza powieść powstała po podróży na Maltę. Autorka bardzo realistycznie oddała klimat tamtego miejsca, że czytając, można poczuć, iż jest się tam wraz z dziewczynami. Świetnym zabiegiem również jest to, że na tapetę bierze aktorstwo. To raczej rzadkość, żeby akurat ten świat został opisany na łamach książki. Wszystko to i jeszcze więcej, cała otoczka, detale sprawiają, że najnowsza publikacja Agnieszki Walczak – Chojeckiej to powiew świeżości w literaturze kobiecej.

Oby więcej takich perełek.

Avatar użytkownika - Dorotka4321
Dorotka4321
Przeczytane:2024-03-06, Ocena: 4, Przeczytałem,
Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość

Ta miłość nie powinna się zdarzyć. Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych...

Naprawdę jaki jesteś
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Naprawdę jaki jesteś

Żeby być szczęśliwym, trzeba być sobą. W jaki sposób jednak Herman ma to osiągnąć, jeśli czuje w sobie skazę? Głęboką skazę. Ratunku szuka w przynależności...