Chłopak dla teściowej

"Czy myśleliście kiedyś, by pozbyć się teściowej? Natalia znalazła na to sposób! Nie przewidziała jednak, że przy okazji jej świat stanie na głowie." -
fragment opisu

Natalia to kobieta, która niejedno już słyszała, niejedno widziała. Mieszka pod jednym dachem z teściową, Idą oraz córką Olgą. Pewnego dnia córka Natalii, wyrusza na sesję zdjęciową, jako modelka do Jordanii. Niestety, dziewczyna znika. By wyruszyć na poszukiwania córki, Natalia musi znaleźć opiekę dla swojej teściowej. A kto mógłby się nią zająć lepiej niż potencjalny chłopak? Szybko znajduje odpowiedniego kandydata, który okazuje się być jedną, wielką tajemnicą. Osobą, która namiesza zarówno w życiu Natalii, Idy, jak i Olgi. Czy chłopak dla teściowej to będzie pomysł stulecia?

Po przeczytaniu tej książki, nie mogąc się oprzeć, wpisałam w wyszukiwarce Google, jakie cechy charakterystyczne powinna mieć komedia. Wyświetliło mi się, że powinna być komiczna, sarkastyczna, momentami wręcz absurdalna. Ludzie powinni się przy niej dobrze bawić, wybuchając śmiechem. I cóż taka właśnie jest jedna odsłona "Chłopaka dla teściowej". W punkt 👌 A druga? Druga odsłona jest gorzkawa, ponieważ oprócz sarkastycznych dialogów, czy wydarzeń, Autorka pokazuje tą stronę życiową, realną. Z łatwością zgłębia relacje, które są częścią życia bohaterów. Relacje, które są często bardzo skomplikowane, ponieważ kierują nimi emocje, których choć byśmy chcieli, to nie jesteśmy w stanie ukierunkować. Bo, kto z nas nie chciałby teściowej, która byłaby diamentem w czystej postaci? Albo, by ukochany był tym jednym, jedynym, wymarzonym? Tak, każdy.
"Chłopak dla teściowej" to komedia, z wątkiem romantycznym, która zawiera wiele wydarzeń, tajemnic i zagadek. Autorka "namieszała" w życiu bohaterów, co niemiara. Często wybuchałam przy niej śmiechem, ale i często łapałam się za głowę, z powodu absurdalności wydarzeń. Na całe szczęście podchodziłam do nich z dużym dystansem i humorem. Bo skoro komedia to trzeba ją brać na wesoło, prawda?
P. S. Ja jestem "fanką" mojej teściowej, ale gdyby była taka jak bohaterka tej opowieści, to sama napisałabym książkę. I nie byłyby to peany na jej cześć, ale raczej poradnik w stylu "Jak szybko i nader boleśnie pozbyć się wrednej i wścibskiej baby?" 😁🤣

Informacje dodatkowe o Chłopak dla teściowej:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: samotniewsrodksi

Tagi: Literatura humorystyczna

Zobacz opinie o książce Chłopak dla teściowej

Kup książkę Chłopak dla teściowej

Cechy charakteru:

1. Inteligentny

2. Inspirujący

3. Oczytany

4. Opiekuńczy

5. Empatyczny

6. Cierpliwy

7. Wyrozumiały (a wręcz pobłażliwy)

8. Ale niepozwalający dmuchać sobie w kaszę (Broń Boże męska cipa!)

Kobiecie, która sama nie zaznała szczęścia w miłości, trudno cieszyć się szczęściem innej.

Saga bałkańska. Tom 2. Nie czas na zapomnienie
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska. Tom 2. Nie czas na zapomnienie

II tom ,,Sagi bałkańskiej" Jasminie udaje się wyrwać z sarajewskiego piekła. Wyrusza w drogę, która jednak naznaczona jest dramatycznymi wydarzeniami...

Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość

Ta miłość nie powinna się zdarzyć. Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych...