Chłopak z sąsiedztwa

[ RECENZJA ]

Alexa Lavenda "Chłopak z sąsiedztwa"
Wyd. LipsticBooks

W trakcie czytania książki i słuchania audiobooka treść recenzji powoli sama układała mi się w głowie. Kiedy jednak dobrnęłam do końca...nie wiem co mam napisać. Wszystkie myśli wydają się mi teraz bez sensu, znaczenia, mocy.
Igor, chłopak z trudnym dzieciństwem, zmuszony po dramatycznych wydarzeniach uciekać w świat, teraz postanawia wrócić i rozkręcić biznes w rodzinnym garażu.
Zdany od zawsze sam na siebie, po traumatycznych przeżyciach wydaje się być niezdolny do ludzkich uczuć, okazywania ich czy stworzenia partnerskiego związku.
Liwia studentka, która na czas wakacji wraca do domu rodziennego, by "naładować akumulatory". Otoczona miłością kochających rodziców oraz brata. Od kiedy tylko jako młoda dziewczyna poznała Igora, zakochała się w chłopaku z sąsiedztwa. To uczucie nigdy nie zgasło. Wręcz odżyło z podwójną mocą, gdy okazuje się, że obiekt jej westchnień znów pojawia się blisko niej.
Liwia za wszelką cenę pragnie rozbudzić w Igorze uczucie i sprawić, by chłopak dostrzegł ja w końcu i odwzajemnił zaloty. Z jego strony wydaje się to być tylko gra, zabawą.
Gorące sceny pełne namiętności. Rozpalone rządzę, które szybko zostają gaszone rozumem, by uniknąć wzajemnego ranienia się.
Do czasu...
Role się odwracają, gdy to Igor zmuszony zostaje do walki o Liwie.
I to dopiero ta walka pokazuje jak stłamszony, zamknięty w sobie człowiek rozkwita na nowo. Tylko czy nie jest za późno już na pielęgnowanie tego kwiata?
Mam nadzieję, że autorka rozpościerając przed swoimi czytelnikami nadzieję na happy end oraz wizję sielankowej, odwzajemnionej miłości wie co czyni kończąc historię tak a nie inaczej.
I że nie bawi się z nami, jak Igor z Liwią, w kotka i myszkę i pracuje już nad kolejnym tomem ...

Informacje dodatkowe o Chłopak z sąsiedztwa:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: Anna Krasnodebska

Zobacz opinie o książce Chłopak z sąsiedztwa

Kup książkę Chłopak z sąsiedztwa

Rocker Project
Alexa Lavenda0
Okładka ksiązki - Rocker Project

Nel, żyje w złotej klatce. Jej ojciec wymaga od niej bycia perfekcyjną córką w każdym calu. Uwikłany w niebezpieczne interesy próbuje wciągnąć dziewczynę...

Czy to jest przyjaźń?
Alexa Lavenda0
Okładka ksiązki - Czy to jest przyjaźń?

Podobno najlepszymi przyjaciółmi są ludzie, których poznaliśmy w dzieciństwie... A co, jeśli Twój najlepszy przyjaciel, którego znasz od zawsze, wyrośnie...