Chłopiec bez przeszłości

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-11-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788394756796
Liczba stron: 276
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Tatiaszaaleksiej

Ocena: 4 (8 głosów)

„Najlepszy dowód na to, że nie jesteś złym człowiekiem, to, że masz wyrzuty sumienia.”

Jaś to mały, sympatyczny chłopiec, któremu została zabrana w raz pamięcią jego przeszłość. Wie, że musi zacząć wszystko od nowa, co wcale nie będzie łatwe. Osierocony, głodny, bez dachu nad głową zostaje całkowicie sam, zdany na łaskę innych. Nie ma szczęścia, trafia na Władysława – człowieka złego i okrutnego, który ma bardzo negatywny wpływ na chłopca. Ukazuje mu świat od złej strony, na każdym kroku poniża, wykorzystuje, traktuje jak niewolnika. Bity, poniewierany i wyszydzany chłopiec nie do końca zdaje sobie sprawę, że to nie tak powinno być. Nie potrafi rozróżnić dobra od zła. Zrozumienie przychodzi z czasem. Spotkany przypadkowo Miyamoto Musashi, mistrz sztuk walki otwiera chłopcu oczy. Ma na niego dobry kojący wpływ, ukazuje mu pozytywne wartości. Życie chłopca zaczyna pozytywnie się zmieniać. Dochodzi do niego przykra prawda. Czy Jaś zrozumie, że zasługuje na coś więcej?

Autor stworzył niesamowitą, poruszającą historią, emocje podczas czytania były ogromne. Losy bezbronnego chłopca chwytają za serce. Niczego nie wybiela, nie tuszuje, wręcz przeciwnie niektóre sceny mrożą krew w żyłach. Jest szczerze, dosadnie, realnie, przerażająco! Ciekawie wykreowani bohaterowie ich złożone osobowości. Zawiłe, pozbawiane uczuć relacje międzyludzkie. Zniszczenia, degradacja, poczucie beznadziei…

Brak pamięci jest przerażający. Losy Jasia bardzo poruszają. Manipulacja, wymuszenie bezwzględnego podporządkowania, znęcanie się nad słabszym, niewinnym. Zło, brak skrupułów, obojętność i bezduszność otoczenia. Pomoc tak, ale za coś, za jakąś korzyść. Przykre to. Próba odnalezienia się w nowej, trudnej rzeczywistości. Przypadek sprawia, że jego życie zmienia się na lepsze. Chłopiec zaczyna z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość.

Powieść przepełniona mądrymi życiowymi przemyśleniami. Skłania do refleksji i zadumy. Emocjonalna, intrygująca i mocna. Głęboko mnie poruszyła. Dobro i zło. Okrucieństwo ludzi i ich przewaga nad słabszym, bezbronnym. Opowieść ukazująca świat takim, jaki jest, jego demoralizacja, zepsucie, zniszczenie. Ale nikłe delikatnie światełko w tunelu świeci, nadzieja na lepsze jest zawsze… Czekam na cd. Za Polecam :)

Tagi: nauka dojrzewanie trudne dzieciństwo poznawanie świata

Zobacz opinie o książce Chłopiec bez przeszłości

Kup książkę Chłopiec bez przeszłości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy