Chłopiec, który widział

„Chłopiec, który widział” Simona Toyne to opowieść o tajemniczym bladym człowieku – Salomonie Creedzie, który poszukuje odpowiedzi na pytanie „kim jest”. Podczas swojej wędrówki mężczyzna trafia na Marie-Claude oraz jej syna Leo, którzy są rodziną zamordowanego starego krawca. Salomon wie, że musi uratować chłopca, jednak nie ma pojęcia dlaczego. Cała trójka rusza w niebezpieczną podróż, aby odkryć tajemnice swojej przeszłości. Podczas tej eskapady mają towarzyszy - cały czas są śledzeni przez niebezpieczną organizację, która poszukuje tajemniczej listy, na której znajdują się nazwiska 4 ocalałych z obozu Schneider Lager, zwanych „die Anderen” – „Pozostałymi”. Historia sięga mrocznych czasów II wojny światowej. Jaka tajemnica kryje się za słowami „skończyć to, co zostało zaczęte”? Tylko, czy naprawdę warto dążyć do poznania prawdy? „Wiedza jest czasami przekleństwem. A kiedy już się czegoś dowiesz, nie możesz wymazać tego z pamięci”.

Autor stworzył niezwykle ciekawą opowieść z historią II wojny światowej w tle. Pełną tajemnic, mroku i okrucieństwa. Bohaterowie nie pozostają nam obojętni. Albo się ich lubi, albo nienawidzi. Czytelnik od samego początku zagłębia się w tą historię, nie może się oderwać, aby poznać dalsze losy bohaterów. Historia jest bardzo dynamiczna, dużo się dzieje, jest mnóstwo zwrotów akcji.

Plusem są dla mnie krótkie rozdziały, gdyż możemy nawet na chwilę usiąść i poczytać książkę nie tracąc wątku.

Moim zdaniem warto ją przeczytać, ponieważ historia jest bardzo ciekawa. Polecam!

Informacje dodatkowe o Chłopiec, który widział:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2018-07-04
ISBN: 978-83-8125-310-9
Tytuł oryginału: The boy who saw
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Chłopiec, który widział

Kup książkę Chłopiec, który widział

Salomon Creed
Simon Toyne0
Okładka ksiązki - Salomon Creed

Jak można ocalić kogoś, kto jest martwy? „Thriller z wartką akcją, który okazuje się świetną lekturą. Idealny dla fanów powieści Lee...