Cień Mroku

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

,,-Może i tak. Może i jestem nikim, a on może i trzęsie całym półświatkiem tego miasta. Nie wiem, jak daleko sięgają jego wpływy, ale wiem jedno, Trevoy. W trakcie danse macabre stajemy się równi”.

🔥🔥🔥🔥

,,Cień Mroku” to drugi tom serii ,,Danse macabre” autorstwa Camille O’Naill.

Wciąż pamiętam jak duże wrażenie wywarła na mnie książka ,,Korona Cienie”🫢🔥. Była to pozycja, którą początkowo wzięłam za jakiś romans. Trwało to jednak dopóki nie zaczęłam czytać i nie przekonałam się, że jest to bardziej historia sensacyjna z rewelacyjnie scharakteryzowanymi postaciami aniżeli jakiś słodki romansik. Choć w tym temacie nie jest jeszcze wszystko przesądzone😉.

Kończąc, tamtą pozycję wiedziałam, że nie odpuszczę sobie sięgnięcia po kontynuację.

I o to jest ,,Cień Mroku”!

🔥Książka krótka w porównaniu do tych, które zwykle czytam jednak napakowana świetnie zaplanowaną akcją i zabójczymi intrygami.

🔥Autorka nie cacka się z czytelnikami i kontynuuje, historię od razu przechodząc do przerwanej akcji z poprzedniego tomu.

🔥Dostajemy więc wstęp, który ja osobiście preferuje, czyli taki bez zbędnych przedłużających zapychaczy, które mają na celu jedynie przedłużyć fabułę.

🔥Dalej mamy dość sporo dialogów, które pchają akcję do przodu, przez co samo czytanie jest płynne, szybkie i naprawdę przyjemne, a przez to nie nudzi.

🔥Narracja prowadzona jest naprzemiennie. Możemy więc doświadczyć punktu widzenia różnych bohaterów, a tym samy nieco lepiej ich poznać.

🔥Wspominałam, już o tym pisząc recenzje do poprzedniego tomu, ale muszę to zaznaczyć jeszcze raz.

Uwielbiam postać głównej bohaterki Shadow🤩🙈. Jest to babka z jajami mogąca skopać nie jeden tyłek i grająca na nerwach swoich wrogów jak profesjonalistka. Ma naprawdę nieźle gadane, przez co nie raz szczerzyłam się jak głupia przy jej tekstach.

🔥Shadow kieruje, żądza zemsty jednak nie tłamsi ona jej poczucia lojalności do osób, których darzy sympatią i zaufaniem. Oczywiście, jeśli w ogóle zabójczyni może okazywać zaufanie😅

🔥No i tak wątek płatnych i bezwzględnych zabójców także jest tutaj intrygujący i bardzo wciągający. Tak jak tajemnicze organizacje, które nimi kierują.

🔥Uwielbiam to, iż ciężko w tej historii stwierdzić kto jest po czyjej stronie. Nie można być niczego pewnym i to jest nieco ekscytujące.

🔥Samo zakończenie również okazuje się niemałym zaskoczeniem. Kilka kart zostaje, odsłoniętych jednak moje przeczucie mi mówi, że jeszcze sporo jest do okrycia.

Kochani za dużo nie mogę, wam zdradzić więc jedynie gorąco zachęcam was do zapoznania się z tą serią🔥🖤.

Jestem pewna, że wy również pokochacie Shadow😉.

Jestem dumna jako patronka i jako czytelniczka z tej książki dlatego szczerze mogę wam ją polecić❤️❤️❤️.

✔️współpraca reklamowa z @waspos orax @camilleonaill 🖤❤️

Informacje dodatkowe o Cień Mroku: