Cień Mroku

Patrick, po raz pierwszy od śmierci żony, otworzył swoje serce na uczucia, zrobił to jednak dla kobiety, która z premedytacją go wykorzystała i porzuciła. Mimo iż wiedział jak bardzo to zły pomysł, dał się omamić zabójczyni. Jego moralne rozterki nie miały jednak znaczenie, bo on i jego przyjaciel zostali odsunięci od sprawy, a Shadow uciekła. Mężczyzna próbuje na nowo postawić wokół siebie  mur, jednak nic już nie będzie takie samo, jak było. Tajemnice i sekrety, które zaczynają wychodzić na jaw wywracają jego życie do góry nogami.

Ratując przyjaciela Shadow zostaje zdradzona. Okazało się, że przez lata była wykorzystywana, a także okłamywana przez ludzi, którym ufała. Teraz pragnie się odegrać. Sprawy komplikują się jednak, gdy zostaje za nią wystawiony list gończy, a  na jej drodze ponownie staje kat ITA, który podąża jej śladem.

Jest to drugi tom genialnej  serii "Dance Macabre". Po przeczytaniu "Korony cienia", czyli pierwszej części, byłam zachwycona i z niecierpliwością wyczekiwałem tej książki. Teraz, gdy już ją przeczytałam, czekam na 3 część.

Naprawdę polubiłam bohaterów. Silni, nieustraszeni, charakterni. Szczególnie do gustu przypadła mi Shadow, jej siła i odwaga były naprawdę imponujące.

"Cień mroku" to pełna tajemnic, intryg i mroku historia, która zaskakuje, ciekawi i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Książka, która funduje nam prawdziwy rollercoaster emocji. Dodatkowo narracja prowadzona przez kilku bohaterów, co pozwala spojrzeć na tę historię z różnych perspektyw.

Czyta się ją naprawdę szybko. Autorka ma fajny styl, dzięki czemu książkę dosłownie się pochalnia i ciężko jest się od niej oderwać.

Gorąco polecam poznać tę serię. Niech pochłonie Was Dance Macabre! 🖤

Dziękuję Wydawnictwu WasPos oraz Camille O'Naill za egzemplarz ❤️