Cienie między nami

„Nie powinnam się chyba dziwić, że król bywa egoistyczny, wymagający, czasami nawet okrutny. Ale on jest nie tylko taki. Jest inteligentny, przystojny i szczodry. I to nieprawda, że nie sposób go zmienić. On już się zmienia dla mnie”.

„Cienie między nami” to książka autorstwa Trici Levenseller.

Jest to fantastyka z mocno zarysowanym wątkiem romantycznym, ale także z motywem walki o władzę. Mamy więc spiski, intrygi, zdrady i sytuację przyprawiające o szybsze bicie serca.

Główna bohaterka tej książki Alessandra Stathos jest osobą o wielkich ambicjach, ciętym języku i sporym apetycie na słodycze. Dodać do tego talent do szycia oraz bystry i przebiegły umysł, a tworzy się mieszanka wybuchowa.

Alessandra już od pierwszej strony daje nam się poznać od zaciętej i okrutnej strony. Nie jest typową przerysowaną postacią. Jest wręcz genialną bohaterką fantastyczną. Jest przebiegła, niekiedy samolubna, pewna siebie i świadoma swojej seksualność. Nie boi się sięgać po to, co pragnie i nie waha się przed niczym, by to zdobyć. Knuje, tworzy intrygi i wzbudza zainteresowanie nie tylko u króla. Potrafi być jednak lojalna i oddana tym, których obdarzy sympatią, czy uczuciem. Dla wrogów jednak pozostaje bezwzględna.

Nie inaczej sprawa się ma, jeśli chodzi o postać Króla Cieni. Jest on podobnie ambitny i okrutny dlatego jego rozgrywki z Alessandrą śledzi się z pełnym zaangażowaniem.

Ta dwójka przez całą książę prowadzi grę na umysły, w której nagrodą ma być władza, a może i coś więcej?

Uwielbiam tę ich relacje, ich rozmowy i cała tę chemię między nimi. Oboje pasują do siebie idealnie.

To było, coś tak dobrego, że naprawdę żałuję, że to już koniec historii. Pokochałam tę książę i pokochałam bohaterów. Czytałam, już inne pozycje od autorki jednak ta bije je na głowę. Nie dziwne, że z powodzeniem wskakuje na listę moich ulubieńców. Naprawdę szkoda, że nie widzicie, jak jestem nakręcona po jej przeczytaniu. Musicie sami tego doświadczyć.

Kochani bierzcie i czytajcie. Polecam.

Informacje dodatkowe o Cienie między nami:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788328720909
Tytuł oryginału: The Shadows Between Us
Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska
Dodał/a opinię: za_czytamm

Zobacz opinie o książce Cienie między nami

Kup książkę Cienie między nami

Córka Króla Piratów
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Córka Króla Piratów

,,- Pójdziesz z nami. - Myślę, że szybko się nauczysz, kapitanie, że nie lubię, gdy ktoś mi mówi, co mam robić." Wysłana na misję, by odnaleźć...

Zemsta Królowej Piratów
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Zemsta Królowej Piratów

Nie możesz obawiać się mroku, gdy sam jesteś czającym się w cieniu potworem. Osiemnastoletnia Sorinda, zabójczyni szczycąca się niesłychaną reputacją...