Córka gliniarza

Córeczka tatusia zawsze ma pewne przywileje. A jeśli jest jedynaczką i do tego półsierotą to już w ogóle. A jeśli jej pasja jest rock i wszystkie szaleństwa z tym związane to na bank gwarantowana jest jazda na karuzeli, palpitacje sera i przedwczesna siwizna. Czy znajdzie się taki, co poskromi tę szaloną rockową kocicę, która uważa, że kłopoty to jej drugie imię? I czy ewentualny kandydat zostanie zaakceptowany przez tatę wybranki?

India "Indy" Savage po śmierci matki została sama z ojcem, który jest policjantem. Może liczyć na pomoc jedynego rodzica a także przyjaciółkę Ally Nightingale. Mama Ally, Kitty Sue, była najlepszą przyjaciółką mamy Indy. Chciały, aby ich dzieci się pożeniły i miały dzieci - wtedy byłyby rodziną. Niestety los bywa przewrotny. Tak więc krnąbrna i szalona Indy ciągle przyciąga kłopoty. Ona nie lubi nudy. Jest rockową dziewczyną i ubóstwia, gdy dzieje się dużo i często. Nienawidzi monotonni a każdy plan realizuje, chociażby miała być potem ratowana z opresji niczym kotka z drzewa. Ona nie myśli o konsekwencjach. Najpierw działa, później myśli - jeśli znajdzie czas i chęć. Na ratunek zawsze wyruszają jej bracia Ally. Starszy Hank, który obecnie jest policjantem oraz młodszy Lee, który prowadzi agencję detektywistyczną. Jeden twardo stąpający po ziemi a drugi lubiący adrenalinę. Właśnie w tym drugim od lat kocha się nasza główna bohaterka. Ugania się za nim, okazuje mu swoje zainteresowanie a on ciągle nic. Jest dla niego niczym siostra - tylko czy aby na pewno? Lata lecą, Indy wyrasta na seksowna kociczkę, przyciągającą uwagę swoimi walorami, prowadzi księgarnię po babci i ... ignoruje Lee. Stara się o nim zapomnieć spotykając się z innymi tuz pod  jego nosem. Wszystko płynie swoim życiem do momentu, gdy jeden z pracowników księgarni gubi worek diamentów a Indy po raz pierwszy czuje się jak kura uciekająca przed lisem. Kto przychodzi jej na ratunek? Oczywiście Lee - i w tym momencie całe życie emocjonalne i erotyczne Indy wywraca się do góry nogami.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Posiadam serię "Mężczyzna marzeń" ale jeszcze jej nie czytałam. Teraz wiem, ze muszę to szybko nadrobić. Dlaczego? Bo pierwszy tom serii "Rock Chick" rozpala do czerwoności, podnosi ciśnienie i wywołuje salwy niekontrolowanego śmiechu.

Cały czas akcja jest podkręcana, później stopowana a w najmniej spodziewanym momencie znowu startuje na wyżyny. Nie sposób się nudzić z szaloną i nieokrzesana bohaterką. Choć ma swoje lata to nadal zachowuje się nie do końca obliczalnie. Jak na rockowa dziewczynę przystało musi szaleć bo nuda ją zabija. Lee bardzo fajnie próbował i okiełznać ten wybuchowy charakterek. Umiał dobrać się do jej duszy z precyzją snajpera. Uwielbiałam podglądać to nabuzowane pożądaniem powietrzem. Ten facet po prostu wie czego chce. I jest macho. twardziel, ten wygląd, te okularki, ten tembr głosu. Od niego testosteron aż bije z kart powieści. Autorka zaserwowała mi prawdziwe męskie kino akcji. Nie zabrakło porwać, strzelaniny, morderstw, mafii, brylantów, badboyi oraz stróży prawa. A żeby nie było zbyt brutalnie dostałam także odrobinę romansu, zabawy w kota i myszkę, okrzesania charakterku głównej bohaterki i wspomnień z przeszłości. Było emocjonalnie, brutalnie, melancholijnie, zabawnie... Dosłownie wszystko. Bohaterów było całkiem sporo, moze nawet pod koniec stwierdziłabym, że za dużo bo można się w tym wszystkim pogubić ale każdy z nich miał swoja rolę, która dopełniała całość. Bardzo sprawnie autorka włączyła do fabuły postać Terry'ego Wilcoxa. Postać z mafijnego światka. Nie przytłaczała a podkręcała atmosferę. Uwielbiałam te momenty wyczekiwania i niepewności tego, co zastanę na kolejnej stronie. W co tym razem wplącze się Indy i czy Lee niczym rycerz na białym koniu uwolni i zdoła ochronić panią swego serca przed śmiercią.

Pierwszy tom serii dał mi masę śmiechu i momentów, które wciągały niczym ruchome piaski. Dreszczyk emocji i oczekiwania na kolejny cios umiejętnie mieszał się z momentami sam na sam Indy i Lee. Te chwile były idealnie wyważone. Może nie było perwersji czy opisów godnych lawy ale za to doskonale podsycały i tak już wysoką temperaturę. Książka skutecznie oderwała mnie od codzienności. Jestem zachwycona, jeśli chodzi o pomysł na fabułę, jak i bohaterów - szczególnie tych najbliższych głównej bohaterce. Z niecierpliwością czekam na wieści o drugim tomie. To mój książkowy must have - po prostu muszę poznać to, co jeszcze spotka Indy, Lee a może kogoś z ich  najbliższego otoczenia? Któż to wie.

"Córka gliniarza" dla mnie to strzał w dziesiątkę. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy kochają książki akcji okraszone dozą miłości, pożądania i nie lubią nudnych bohaterów.

Informacje dodatkowe o Córka gliniarza:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-03-18
Tytuł oryginału: Rock Chick 1
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: bóg Romans erotyczny

Zobacz opinie o książce Córka gliniarza

Kup książkę Córka gliniarza

Żądanie miłości
Kristen Ashley0
Okładka ksiązki - Żądanie miłości

Josephine dziedziczy po ukochanej babci piękny dom i pokaźny majątek. Testament zawiera jeszcze jeden, kuriozalny zapis: staruszka zapisała wnuczkę Jake'owi...

Niepokorny mężczyzna
Kristen Ashley0
Okładka ksiązki - Niepokorny mężczyzna

Tessa O'Hara ustawiała właśnie świeżo upieczone babeczki na wystawie swojej cukierni, gdy zadźwięczał dzwonek przy drzwiach. Podniosła wzrok i ujrzała...