Córka króla moczarów

Córka Króla Moczarów to szokująca, zaskakująca, mocna historia.

Helena, dziecko które urodziło się w chacie przy moczarach. Jej ojciec porwał matkę w wieku 14 lat i przetrzymywał w chacie. Jako dziewczynka, bez elektryczności, skazana na towarzystwo tylko rodziców zaczęła ubóstwiać i podziwiać swojego ojca, matka była dla niej słaba i mało znacząca. Jak nazwał ją ojciec Mały Cień podążała za nim "krok w krok" uczyła się tropić, polować, poznawać naturę i zwierzęta. Jednak na miłości z wiekiem powstawały rysy, kiedy zaczynała dojrzewać i upodabniać się do ojca. Co takiego musiała się wydarzyć aby porzuciła swojego ukochanego ojca i wybrała ucieczkę z matką?

Córka Króla Moczarów to historia pisana z perspektywy Heleny. Jest to jej teraźniejszość gdzie jest żoną Stephena i ma dwie córki Mari i Iris. Utrzymuje się z robienie domowych dżemów, jednak jej sielanka trwa do momentu kiedy jej ojciec ucieka z aresztu. Wtedy Helena zaczyna wspominać swoje dzieciństwo, o którym jej rodzina nic nie wie.

Córka Króla Moczarów to książka trudna, akcja toczy się bardzo powolnym tempem ale dzięki temu czytelnik może skupić się na szczegółach. Dzieciństwo Helen jest szokujące, mała dziewczynka która urodziła się w chacie, gdzie nie było elektryczności, jedyni towarzystwo to jej rodzice. W piąte urodziny dostaje od ojca nóż z którego jest uszczęśliwiona. Pierwsza nauka tropienia, poznawanie natury, śladów, zwierząt, pierwsze polowanie i pierwsze zabite zwierzę.
Tak mała dziewczynka w tak brutalnym, dzikiem mrocznym świecie to szokuje.
Druga szokująca sprawa to kiedy dwunastoletnia dziewczynka trafia można by powiedzieć do "normalnego " świata gdzie nigdy nie widziała telewizora, gdzie musi uczyć się podstawowego zachowania jak podawanie ręki. Dziewczynka która bezpieczniej czuła się na moczarach niż w świecie gdzie jej tata już jej nie ukarze.

Córka Króla Moczarów, trudna i szokująca książka, ale warto się z nią zmierzyć. Polecam.

Informacje dodatkowe o Córka króla moczarów :

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-10-11
ISBN: 978-83-8008-358-5
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Córka króla moczarów

Kup książkę Córka króla moczarów

Okrutna siostra
Karen Dionne0
Okładka ksiązki - Okrutna siostra

Spektakularny powrót autorki bestselleru Córka Króla Moczarów Dwa pokolenia sióstr. Niewybaczalna zbrodnia. Sekret, który może zniszczyć rodzinę. ...

Córka króla moczarów. Audiobook
Karen Dionne0
Okładka ksiązki - Córka króla moczarów. Audiobook

Znakomity thriller psychologiczny, połączenie ,,Dziewczyny z tatuażem" i ,,Pokoju", czyta Anna Dereszowska. Jego bohaterką jest Helena Pelletier, która...