Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

"Gdybym znalazł czarodziejską lampę i mógł wypowiedzieć jedni życzenie, chciałbym mieć normalną twarz, na którą nikt nigdy nie rzuci okiem."

August Pullman jest inteligentnym i zabawnym dziesięciolatkiem. Wszystko byłoby super, gdyby nie jeden zmutowany gen, który wywrócił jego życie - a raczej jego twarz, do góry nogami. Po przejściu 27 operacji rodzice chłopca podejmują decyzję, aby August w końcu rozpoczął naukę w szkole.

Ahh co to była za lektura! Wciągnęła mnie bez reszty i skończyłam ją w dwa wieczory :D. Podziwiam Augsta! Niesamowite jest to, że w ciele 10latka drzemie taka odwaga, której nie jeden dorosły chciałby mieć. Aby lepiej zrozumieć trud i mękę jaką przeszedł chłopiec, autorka podzieliła książkę na kilka części i przedstawiła całą historię z punktu widzenia różnych bohaterów. Przepiękna i wzruszająca powieść o tym, że nieważny jest Twój wygląd, ważne jest to, co ze sobą reprezentujesz.

Informacje dodatkowe o Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi:

Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Dodał/a opinię: comique

Zobacz opinie o książce Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Kup książkę Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Wrześniowe wskazanie pana Browne'a: kiedy możesz dać dowód albo swojej racji albo dobroci, daj dowód swojej dobroci.

Gdybym znalazł czarodziejską lampę i mógł wypowiedzieć jedno życzenie, chciałbym mieć normalną twarz, na którą nikt nigdy nie rzuci okiem. Kiedy idę ulicą, wolałbym, żeby przechodnie nie spoglądali na mnie i nie odwracali głów. Moim zdaniem sprawa przedstawia się tak: nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko.

Biały ptak
R.J. Palacio0
Okładka ksiązki - Biały ptak

Niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia. Niepełnosprawny chłopiec...