Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1

Tom 1 cyklu Góralka i mafiozo

🖤🤍🖤RECENZJA🖤🤍🖤

„Patrząc na podarowanego mi wiszącego aniołka i ściskając kolejnego w dłoni, moje myśli krążyły tylko wokół jednego człowieka.
A z drugiej strony im bardziej nie pasowałam do jego ciemnej strony, tym bardziej przyciągała mnie ku sobie”

Maja to czarna owca w swojej góralskiej, pokręconej, ale też bezwzględnej rodzinie, za błąd bycia kobietą płaci przez całe swoje dwudziestopięcioletnie życie. Ojciec wraz z braćmi gardzą nią, jej wykształceniem i innością w każdym tego słowa znaczeniu, ale ona dzielnie walczy o siebie i swoje racje.

Michael to ostry gangster z Florydy, który w swoim życiu, kochał tylko raz, a gdy to stracił został w nim tylko mrok, czarna dusza i nieludzka chęć zemsty. Skutki mafijnych porachunków i pewne zaskakujące okoliczności sprawiają, że Michael, wraz ze swoim gangsterskim orszakiem, ma spędzić kilka dni w Polsce…w Zakopanem,a kolejne okoliczności „rzucają go” do Kościeliska do prowadzonego przez Majkę pensjonatu w Nedzówce.

Pierwsze dość dwuznaczne spotkanie, z miejsca rodzi między nimi niechęć, przeplataną i niewytłumaczalną dla obu stron fascynacją.
A pewne okoliczności i wydarzenia sprawiają,
że tych dwoje, nieświadomych mocy przeciwnika, odkrywa przed sobą całą prawdę o sobie, nie pomijając żadnych szczegółów.
To sprawia, że od teraz rozpoczyna się polowanie na miłość, pożądanie i troskę.

Kolejne wydarzenia uzmysławiają im, że im bardziej do siebie nie pasują, tym bardziej całość tej rekacji tworzy jedność.

Wspaniała książka, pełna humoru, zaskakujących, czasem przerażających zdarzeń, ale też pełna wzruszeń i niesprawiedliwości. Tak dobra,
że wcale nie chcesz, żeby się kończyła.
Czytając ją podczas pobytu w Zakopanem, mogłam poczuć wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę gór i górali.

Z chęcią wypiłabym niejednego grzańca z Majką,
która oczarowała mnie swoją niezłomną góralską duszą i mieszanką delikatności i mocy, której przez całą książkę jej nie brakowało.
Cechy te oczarowały także Michaela,
bo ten niezaprzeczalnie wpadł jak przysłowiowa śliwka w kompot, a pod wpływem tego miejsca i tej kobiety zmienił bardzo wiele w swoim życiu.

Ale życie to nie jest bajka i trudne wybory i priorytety mogą nierzadko zabić to co wydaje się nieśmiertelne.

Tak jak przez całą książkę delikatnie płyniemy, choć czasem jesteśmy zmuszeni uciec przez nagłym wirem, to końcówka sprawia, że kraul to za mało, by dowiedzieć się co będzie dalej…i tu rozczarowanie, a może wręcz przeciwnie….

Jestem pewna, że choć tym tomem,
autorka dała nam nieźle popalić, to drugi tom serii #gangsterigoralka dopiero da nam w kość.

Bezapelacyjny polecam, bo to jedna z lepszych pozycji książkowych tego roku, które miałam okazję przeczytać, a fabuła jedyna w swoim rodzaju i na prawdę wyjątkowa.

Dodam tylko,
że przyjemność sprawiła mi także,
możliwość zapoznania się z gwarą góralską, a połączenie dwóch światów mafii i górali,
które na początku, dla niektórych może wydawać się absurdalne, jest trafione w punkt.

Pięknie dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.
To była niesamowita przyjemność.

Genialny Debiut!

Dodał/a opinię: EroticBooksLover

Tagi: Czarne Białe

Zobacz opinie o książce Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1

Kup książkę Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1

Patrząc na podarowanego mi wiszącego aniołka i ściskając kolejnego w dłoni, moje myśli krążyły tylko wokół jednego człowieka. Jego słów, wzroku, oczekiwań i tego czegoś nowego…czego nie rozumiałam. Z jednej strony nie pasowałam do jego świata. Tak jak te białe figurki nie pasowały do pozostałych czarnych. A z drugiej strony im bardziej nie pasowałam do jego ciemnej strony, tym bardziej przyciągała mnie ku sobie.

Czerwone i czarne
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czerwone i czarne

Góralka jedzie na Florydę za bandziorem, który totalnie zawrócił jej w głowie, chociaż nie chciała.Maja jest rozdarta. Michael wyjechał, a ona została...

Czarne i czarne
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czarne i czarne

Kontynuacja losów góralki i gangstera!Okazało się, że ich światy za bardzo się różnią.W związku Majki i Michaela pojawiają się pierwsze poważne zgrzyty...