Czarne i czarne

Tom 3 cyklu Góralka i mafioso

Kontynuacja losów góralki i gangstera!
Okazało się, że ich światy za bardzo się różnią.
W związku Majki i Michaela pojawiają się pierwsze poważne zgrzyty. Mężczyzna przyznaje, że miał coś wspólnego z niezmiernie brutalnym zleceniem. Majka jest tym bardzo rozczarowana. Dochodzi do wniosku, że powinni na jakiś czas zrobić sobie przerwę.
Jednak ta decyzja pociąga za sobą kolejny problem, ponieważ Majce nie udaje się powiedzieć Michaelowi, że spodziewa się dziecka.
Tymczasem Renata rozpoczyna chemioterapię, w której wspiera ją Majka. Jej również kobieta nie mówi, że jest w ciąży - uznaje, że pierwszeństwo do tej informacji ma Michael. Jednak wtedy dziewczyna jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość, że jej ukochany nigdy się o tym nie dowie.
Michael niespodziewanie zrywa z Majką, pozostawiając ją w kompletnej rozsypce. Załamana kobieta wyjeżdża do rodzinnej miejscowości w górach, do miejsca, w którym zostawiła swoje serce. Już ma akt własności Jagodowej Chaty i teraz w zasadzie jest wolna. Tylko dlaczego nie potrafi się z tego cieszyć i zapomnieć o gangsterze, który tak bardzo ją zranił?

Informacje dodatkowe o Czarne i czarne :

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-10-19
ISBN: 9788383200927

Tagi: #teamjack

Kup książkę Czarne i czarne

Czarne i czarne - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-04-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Pora na kolejny tom bajki o czarnookim księciu mafii i pięknej góralce. Liczycie na szczęśliwe zakończenie tej historii?

W poprzedniej części, emocji nie brakowało. Ale i tu będzie ich pod dostatkiem. A może nawet więcej ?

Pełna niepewności jak Michael wybrnie z dość patowej sytuacji kończącej drugi tom, chwyciłam pędem za trzeci, czując że koniecznie muszę poznać finał tej historii. Nie spodziewałam się, że aż tyle się tu wydarzy. Ten tom to istny rollercoaster. Gdy już wydaje się, że będzie lepiej, znów los rzuca cały arsenał problemów pod nogi naszych bohaterów. Czy dadzą sobie z nimi radę ? Nie brak tu też wątpliwości. W końcu Majka i Michael pochodzą z tak różnych światów. Do tej pory była ona przekonana, że te różnice nie są tak istotne jak uczucia jakimi się darzą. Czy miała rację ?

“- Twój cały gówniany świat… Narkotyki, broń, hazard, zabójstwa…To nie było dla mnie łatwe, ale pogodziłam się z tym. Zaakceptowałam to wszystko TYLKO i wyłącznie ze względu na ciebie, bo czułam, że warto.”

Ale ciąża, hormony, zmieniają priorytety. No i Michael też nie zostawia Majce wyboru w pewnym momencie. Przez co wraz z chorą Renatą wracamy w góry. Czy tam dla odmiany będzie spokojnie i bezpiecznie ?

Po historii z czarnoksiężnikiem Markiem, można odnieść wrażenie, że wręcz przeciwnie. Ale okazuje się, że nie jest tak źle żeby nie mogło być…gorzej. Majka przyjaźni się nie tylko z Renatą. Ale w pewnym momencie byłam już przekonana, że dziewczyny spisały Kaśkę na straty. Maja potrafiła twardo powiedzieć “nie” chorym, góralskim tradycjom. Kasia podporządkowuje im swoje życie. Za jaką cenę ? Czy jest jeszcze dla niej nadzieja ?

Michael z kolei ma przed sobą trudną walkę z podstępnym i niespodziewanym przeciwnikiem. Nigdy by nie przypuszczał, że zostanie zdradzony przez osobę, którą miał za tak godną zaufania. Chcąc chronić kobietę swojego życia, odsłonił swój słaby punkt. Jak to dla nich się skończy  ?

No i znów pojawia się kochany przez prawie wszystkich - Jack. Nasz czarny charakter, ma okazję, by zrekompensować bratu to jak nadużył jego zaufania. Co zabawne, trafia tu na istotę, równie o ile nie bardziej irytującą od niego. Powiem Wam, że nic nie bawi tak jak chwile gdy ten demon w ludzkiej skórze, nie może sobie poradzić z kobietą :D

Tak więc Kochani, trzeci tom tej wyjątkowej serii, to po prostu moc wrażeń i cała gama emocji. Istne szaleństwo, bez chwili nudy. Są momenty gdy można śmiać się w głos, są chwile trwogi gdy nie mamy pewności czy bohaterom uda się wybrnąć z tarapatów, ale są też dramaty, przez które niejednemu łezka się w oku zakręci. Podobała mi się scena, w którym Majka pokazuje nareszcie rodzince gdzie jej miejsce, a szczególnie jedno porównanie :

“ (...) nazywacie się Polakami. Góralami, ale jest wam bliżej do Arabów, którzy wymieniają własne dzieci na kozy.”

Moim zdaniem - nic dodać, nic ująć. Co na to góralska mafia ? Musicie sprawdzić. Chyba, że jesteście już po lekturze i wiecie. W takim przypadku razem ze mną możecie na spokojnie czekać na “Jaskółkę”.

A jeśli nie, to szybciutko nadrabiajcie. Idealny czas, żeby być świeżo po trzech tomach chwytając za czwarty. Czy ostatni ? Ciekawe. Dylan wg mnie jest tu mocno niedopieszczony Lilko. Co z tym zrobisz ? Jak tak można chłopaka zaniedbać ? Widzę w nim potencjał :D

Tak więc Drodzy Książkoholicy, nie wahajcie się, nie miejcie wątpliwości, że ta seria jest warta uwagi. Nietypowe połączenia mogą być zaskakująco wciągające. Serdecznie polecam 🙂

Avatar użytkownika - Mirela

SERIA: GÓRALKA I MAFIOSO #3

AUTOR:

Liliana Więcek - strona autorska

Wydawnictwo NieZwykłe

"Mi­łość jest jak skrzyp­ce, a uczu­cia są jak nuty, i ona gra sobie na nich, jak chce. Tylko od nas za­le­ży, czy wy­gry­wa­ne będą ostre, przy­kre dźwię­ki, czy de­li­kat­ne pięk­ne nutki."

Książkę przeczytałam dzięki Booktour, który zorganizowała Aneta Aneta

"Czarne i Czarne" to trzeci tom i kontynuacja losów góralki Majki i gangstera Michaela.

W tej części bohaterowie stoczą walkę o wszystko, a my będziemy obserwować całość z zapartym tchem i przyspieszonym biciem serca.

Ta część to idealne zwieńczenie historii charakternej góralki i niebezpiecznego mafioso, które jest pełne emocji i wrażeń.

Fabuła książki oryginalna, intrygująca, z zaskakującymi zwrotami akcji.

Wszystko dynamicznie poprowadzone, dopracowane i dopieszczone w każdym detalu.

Zostałam zaskoczona w niektórych momentach i autorka zdołała mnie wyprowadzić na manowce. Gdy byłam czegoś pewna, już myślałam koniec, a tu się mile zaskoczyłam.

Szkoda, że nie wszyscy wyszli z tego starcia cało.

Dojdą nowi bohaterowie, którzy zaintrygują.

Mam na myśli góralkę Monikę, która zajdzie samemu diabłu za skórę. To postać, która może namieszać w życiu Jacka.

I dlatego mam nadzieję, że autorka napisze kolejną część o Jacku i Monice.

Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, wywołują wiele emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

"Majka była je­dy­nym do­brem, które miał, ale zna­la­zła się za bli­sko ognia, nie mógł po­zwo­lić jej spło­nąć. By temu za­ra­dzić, mu­siał tłam­sić wła­sny we­wnętrz­ny żar, który ir­ra­cjo­nal­nie do sytuacji, zamiast ga­snąć, roz­pa­lał do czer­wo­no­ści ciało i umysł. Palił od środ­ka jak roz­ża­rzo­ny wę­giel za­ci­śnię­ty w dłoni. Im więk­szy spra­wiał ból, tym moc­niej dłoń się na nim za­ci­ska­ła, two­rząc pie­kiel­ne spo­iwo, od któ­re­go nie było ani uciecz­ki, ani uko­je­nia."

Związek Majki i Michaela po ostatnich wydarzeniach na Florydzie zbliża się ku końcowi. Dzień, który miał, okazać się najszczęśliwszym dniem dla obojga zmienił się w piekło. Jednak okazuję się, że pochodzą z różnych światów i ciężko im będzie pogodzić to co się dzieje wokół.

Mężczyzna dla dobra kobiety zrywa z nią.

Maja wraca wraz z Renatą w góry i do swojego pensjonatu, wraz z tajemnicą, której nie zdarzyła wyjawić. Michael nie dowiedział się, że zostanie ojcem.

Tutaj jednak wszystko się komplikuję.

-Dlatego Michael zakończył związek z Mają?

-Czy dowie się, że będzie ojcem?

-Kto zagraża życiu Maj i Michaela?

-Czy Renia wygra walkę z chorobą?

-Co się wydarzy na podanie w kapliczce pośród aniołów?

-Czy wszystko, w co wierzył, Michael okaże się wielkim kłamstwem?

-Czy mają szansę na happy end?

Polecam 😍❤️

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Czarne i czarne" to kontynuacja losów góralki i gangstera.
Majka jest rozczarowana postępowaniem Michaela. Na dodatek Sofia wmówiła jej, że Michael ją zdradził. Majka mówi Michaelowi, że muszą zrobić sobie "przerwę". Nadal ukrywa przed nim, że jest w ciąży. Nie przyznaje się nawet swojej przyjaciółce Renacie, która rozpoczyna chemioterapię.
Wkrótce dochodzi do rozpadu związku Majki i Michaela. Zrozpaczona kobieta wyjeżdża do rodzinnej miejscowości w górach.
Czy Majka zapomni o gangsterze?
Czy będzie sama wychowywała dziecko?
Przekonajcie się sami.
Jejku, co tutaj działo się! Prawdziwy rollercoaster emocjonalny i trzęsienie ziemi. Z wielką ciekawością śledziłam perypetie życiowe Majki i Michaela. Bohaterowie powieści zapewnili mi mnóstwo emocji i ani przez chwilę nie nudziłam się.
Autorka potrafi wbić czytelnika w fotel na wiele godzin. Bardzo wciągnęła mnie ta historia, która jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, emocji, wzruszeń, niebezpieczeństwa i tajemnic.
Koniecznie zaopatrzcie się w chusteczki, bo podczas czytania pojawią się łzy.
Gwarantuję Wam, że wzruszycie się i nie odłożycie tej książki dopóki nie poznacie zakończenia.
Autorka ma świetny styl oraz przyjemne pióro. Jej książki można brać w ciemno.
Jeśli lubicie czytać nietuzinkowe historie to cała seria o góralce i gangsterze usatysfakcjonuje Was.
Idealna książka dla fanów klimatów mafijnych. Będziecie bawić się wyśmienicie!
Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-11-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Okazało się, że ich światy za bardzo się różnią.
Tymczasem Renata rozpoczyna chemioterapię, w której wspiera ją Majka. Jej również kobieta nie mówi, że jest w ciąży – uznaje, że pierwszeństwo do tej informacji ma Michael. Jednak wtedy dziewczyna jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość, że jej ukochany nigdy się o tym nie dowie.

Książka "Czarne i czarne" jest trzecim tomem z cyklu #góralkaimafioso, opowiadajego o losach Majki i Michaela. Historie tych bohaterów należy czytać w kolejności chronologicznej. Autorka poraz kolejny zakończyła poprzedni tom w taki sposób, że nie było innej opcji jak sięgnąć po kontynuację by móc dowiedzieć się dalej Liliana poprowadziła życie głównych postaci i ich bliskich. Muszę wspomnieć, że seria ta jest debiutem autorki, chociaż czytając te książki w ogóle tego nie widać i nie czuć, zostały one dopracowane i napisane bardzo przyjemnym językiem, co sprawia, że czyta się je bliskawicznie i z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję, chociaż przyznaję, że nie ze wszystkim się zagadzalam. Myślę, że w tym przypadku był to ciekawy zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Postaci tutaj przestawione są bardzo charakterne, ale i tajemnicze, stanowią naprawdę mieszankę wybuchową, także gwarantuję, że przy nich nie będziecie się nudzić. Akcja powieści pędzi jak szalona, w życiu bohaterów wiele się dzieje, momentami napięcie naprawdę sięga zenitu, a autorka serwuje naprawdę wiele zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewałam, a które tylko dodatkowo spotęgowały we mnie chęć dalszego czytania. W zasadzie do samego końca nie wiedziałam jak Lilka zakończy się historia Majki i Michaela i właśnie to mi najbardziej podobało, ta niepewność. #góralkaimafioso to naprawdę godna uwagi seria! Czekam już na kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 8/10.

Choć miało już być tylko dobrze, nie będzie. Przed Majką i Michaelem wiele ważnych decyzji, od których będzie zależeć nie tylko ich wspólna przyszłość.
Piękny zachód słońca, ich dwoje i radosna nowina, którą ona przekazuje. Tak miało być, jednak pewna kobieta wszystko zepsuła. Majka nie tylko nie miała okazji poinformować mężczyzny o tym, że jest w ciąży, ale również dowiedziała się o czymś, co mocno nią wstrząsnęło. Nie wie, czy będzie umieć sobie z tym poradzić, czas spędza z Renatą, która zaczyna chemię. Kiedy nadchodzi dzień, w którym chce z nim porozmawiać, dowiaduje się, że to koniec. Wraz z przyjaciółką wraca do Polski. Czy to koniec tej miłości? Gdzie się zatrzymają? Co takiego stało się na plaży?
Michael nie planował tego, co zaczęło się dziać. Majka jest miłością jego życia i zawsze będzie. Jednak to, co zaczyna odkrywać, sprawia, że nie widzi innego wyjścia niż rozstanie. Wśród bliskich są zdrajcy, którzy zagrażają nie tylko jemu, ale i jej. Kto taki? Czy decyzja o rozstaniu jest słuszna? Czy to koniec ich miłości?

To jedna z tych serii, kiedy na każdy kolejny tom czekam z ogromną niecierpliwością. To już koniec serii i zdecydowanie będę tęsknić za tymi bohaterami. Cała była świetna, jednak wróćmy do tomu trzeciego.
Autorka nie jednokrotnie mnie zaskoczyła tym, co się działo. Poprowadziła fabułę tak, że do końca nie spodziewałam się kto, tak naprawdę okaże się tym dobrym a kto tym złym. Od książki nie mogłam się oderwać, z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów, wszystko przeżywając wraz z nimi. To historia pełna mafijnych porachunków, rodzinnych problemów, zaskakujących zwrotów akcji, namiętności, miłości i wiele więcej. Z tą pozycją po prostu nie da się nudzić.

Bohaterowie nadal świetnie wykreowani. Maja pozostała kobietą silną, upartą, mającą własne zdanie i niebojąca się go wyrażać. Natomiast o Michaelu nie zdradzę wam nic więcej niż w zarysie fabuły, musicie sami go odkryć w tym tomie.

„Czarne i czarne” to książka, od której nie mogłam się oderwać. Autorka świetnie zakończyła tę trylogię. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

,,Czarne i Czarne" to książka, która rozwaliła mnie emocjonalnie!!!

Zakończenie historii Majki i Michaela nie było łatwe dla mnie jako czytelnika, ponieważ ta seria jest wyjątkowa i niezaprzeczalnie niepowtarzalna! W momencie, w którym zaczęłam czytać ,,Czarne i czarne" na mojej twarzy gościł szok, autorka trzeci tom rozpoczęła z przytupem, dając porządny zastrzyk adrenaliny! W tej powieści moja cierpliwość została wystawiona na wielką próbę, raz byłam na szczycie gór, napawając się szczęściem bohaterów, by za chwilę widzieć upadek zwiastujący stratę czegoś pięknego!

Majka i Michael przebyli długą drogę, która nie była łatwa, lecz jak się okazało, to dopiero był zwiastun mroku, który ma zapanować nad ich życiem. W tej książce nadszedł czas na poważne decyzje, a i ich podjęcie zostało odebrano głównym bohaterom, bo do gry wkroczył okrutny, zawistny los i to on rozdawał karty!

Autorka posiada niebywały dar rozbudowywania historii, w której postaci drugoplanowe są kluczem do sukcesu całości powieści. Wiele postaci, każda z nich posiadająca całkiem inny charakter, ale przede wszystkim, każda z postaci drugoplanowych jest naturalna. Wszyscy tworzący jedną wspólną całość i każdego z nich chciałabym spotkać u podnóża Gór w Jagodowej Chacie.

,,Czarne i czarne" to przede wszystkim emocje, które siedzą jeszcze bardzo długo w czytelniku. Książka doprowadziła mnie do łez i w pewnym momencie złamała moje serce! Wielokrotnie miałam ochotę rzucić książką o ścianę, powstrzymał mnie tylko jeden fakt, czytałam książkę na czytniku😅.

Przy tej książce, jak i przy całej serii zwyczajnie brak mi słów, by opisać te wszystkie skrajne emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania.

Cała seria niesie ze sobą przekaz, pamiętajmy, że nie ma nic pomiędzy a odpowiedź jest prosta, tylko czy będziemy na tyle odważni, by powiedzieć ją głośno? Polecam!!!!!!!

Avatar użytkownika - jaczytam
jaczytam
Przeczytane:2022-10-23,

PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONATU

📚"Złamał słowo, którego ponoć nigdy nie łamał"

📚"Mój wyśniony książę nie był ideałem, co więcej, skrywał w sobie czarną stronę, której jako kobieta nigdy nie zaakceptuję. Nie tę, którą właśnie przede mną odkrył"

Kochani, czy mieliście już okazję przeczytać genialną mafijną serię o naszej polskiej góralce i zagranicznym mafiozie? Jeżeli nie, to macie czas na nadrobienie zaległości, bo lada moment pojawi się trzeci tom, który zapewniam, niejednokrotnie sprawi, że wstrzymacie oddech.
Zakończenie drugiego tomu wbiło mnie w fotel. Nie mogłam się doczekać, aż w moje ręce wpadnie trzecia część. W końcu wszystkie tajemnice wyjdą na jaw. Niestety, prawda okaże się bolesna. Majka nie może zaakceptować prawdy o Michaelu. Dopiero teraz zauważa, jak brutalny jest jej ukochany. Kobieta wie, że musi dbać już nie tylko o siebie, dlatego po długich namysłach dochodzi do wniosku, że muszą zrobić sobie przerwę i razem z przyjaciółką wyjeżdża do Polski. Tęskni za ukochanym, jednak ten niespodziewanie z nią zrywa. Dlaczego Michael odtrącił Majkę? Czy dowie się o dziecku? Kto zagraża bezpieczeństwu tej dwójki? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?

To, co czułam czytając "Czarne i czarne" ciężko jest opisać słowami. Po skończonej lekturze musiałam wziąć kilka głębokich wdechów, żeby uspokoić moje zszargane nerwy. Nie mogę przestać myśleć o tej części i naprawdę ciężko mi ją wybić sobie z głowy. Była naprawdę genialna!
W moim odczuciu to najlepsza część całej serii, dlatego, tym bardziej jestem dumna, że mogłam ją wziąć pod swoje skrzydła.
Zapewniam Was, że ta powieść was niejednokrotnie zaskoczy, zaszokuje, doprowadzi do łez i uśmiechu. Boże, co ja tam przeżywałam! Liliano, ty mnie mało nie doprowadziłaś do zawału.🙈 Mieszałaś, mąciłaś w mojej głowie. W pewnym momencie sama nie wiedziałam, kto jest przyjacielem, kto wrogiem. Komu można ufać, a kogo trzymać z daleka. Myślałam, że nic mnie nie zaskoczy. Myliłam się, bo te nagłe zwroty akcji, sprawiały, że miałam gęsią skórkę. Nie było miejsca na nudę.
Poza tym dobrą (😈) rozrywkę zapewniał nam braciszek Michaela. Nie wiem, co ten mężczyzna ma w sobie, bo jest postacią, która podnosi ciśnienie do maksimum, ale nie wyobrażam sobie tej serii bez niego. Intrygujący, bezwzględny, bawidamek, który na dodatek nienawidzi uroczych małpek. Mam takie mieszane uczucia względem niego, bo z jednej strony nienawidzę go za jego postępowanie, a z drugiej uwielbiam jego popisy i dość kontrowersyjne pomysły.
Po raz kolejny zachwycam się nad piórem autorki. Potrafi umiejętnie poprowadzić fabułę książki w taki sposób, że czuje się niepewność, strach, zaskoczenie oraz napięcie, które przyspiesza bicie serca. Były też momenty, które łamały moje serduszko. Nie dowierzałam, kręciłam głową i wstrzymałam oddech i powtarzałam do siebie "nie, nie, nie, tylko nie to". 💔
Odniosłam wrażenie, że Liliana z precyzją kreowała swoich bohaterów, idąc śmiało wytyczoną drogą, a zachowanie bohaterów idealnie obrazowało ich charakter. Wiecie czego szukam w mafijnych książkach? Emocji i tu je znalazłam.
"Czarne i czarne" to kolejny wspaniały tom serii, od której nie można się oderwać. Serii, której emocje odczuwa się na własnej skórze. Uwielbiam ją i gorąco polecam całą trylogię. Ten tom pokazał, że w imię miłości, jesteśmy w stanie poświęcić naprawdę wiele, nawet swoje szczęście i życie. Liliano, mam nadzieję, że nas nie zawiedziesz i napiszesz jeszcze jeden tom poświęcony niegrzecznemu braciszkowi Michaela- Jack'owi. 😈
Gorąco Wam polecam całą serię 💜 Dla mnie pozycja #mustread

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Opis to tylko namiastka wydarzeń,które otrzymujemy w trzeciej części serii o bezwzględnym gangsterze i góralce z sercem na dłoni.
Wszystko co oferuje nam autorka jest niesamowite.
Znajdujemy w książce wachlarz emocjii poprzez smutek,ból,rozczarowanie,niebezpieczeństwo,radość….łzy.
Wszystkie te emocji czyni historie niezwykle emocjonalną i nieprzewidywalną.Jeśli sądzicie,że można przewidzieć dalszy ciąg zdarzeń to gwarantuje,że będziecie bardzo zaskoczeni.

Poznajemy tajniki działalności Michaela i jego braci,którzy zaskoczyli mnie swoimi decyzjami.Zdrada ze strony najbliższej osoby dla której mafia jest najważniejsza niż rodzina sprawiło,że na dłuższa chwile wstrzymałam oddech…a rozwiązanie tej sytuacji było wstrząsające i poruszające!

Nie warto zapomnieć o przyjaciółkach Majki-Renacie i Kaśce,które były wsparciem w trudnych momentach.Potrafiły wysłuchać i doradzić-taka przyjaźń to skarb

Z książka spędziłam niezwykle chwile.Podczas której uśmiechałam się,trzymałam kciuki,a także pojawiły się łzy-w czasie czytania listu,który otrzymała Maja😥
Powieść jest niezwykła przygoda,która warto poznać.
Polecam książkę jak i cała serie😉

"Mój. Diabeł, którego panią słabości byłam tylko ja. I byłam z tego piekielnie dumna"

To co miało być najcudowniejszą chwilą dla Majki i Michaela, w moment przeradza się w koszmar.
Kłamstwa wrogów, niedomowienia przyjaciół.
Pstryk i Majka, odepchnięta przez ukochanego, wraca do Polski.
Cierpienie jest tym gorsze, bo przed odlotem, nie ma czasu wyjawić mu tego, co może,
potrafiłoby zatrzymać machinę cierpienia, którą z pełną premedytacją,
Michael wprawił w ruch. Jedynie Renia, przyjaciółka, powierniczka, niezastąpiona kotwica, przynosi ukojenie,
choć sama musi toczyć walkę ze śmiertelną chorobą.
Powrót do Jagodowej Chaty, jest cudownym a zarazem rozrywającym serce uczuciem,
bo niemalże każdy zakamarek pensjonatu, przypomina dziewczynie burzliwe początki znajomości z Michaelem.
I wszystko może toczyło by się po staremu, gdyby nie ciągła obecność w pensjonacie goryli Michaela,
i niespodziewany gość, którego Majka po pierwsze szczerze nie cierpi,
a po drugie najmniej by się go tu spodziewała.
Michael w tym czasie na powrót uwalnia swojego wewnętrznego demona,
a prawdopodobna zdrada, kogoś, komu niemalże całe życie bezgranicznie ufał,
oraz bolesne rewelacje, z którymi od teraz przyjdzie się mu zmierzyć doprowadza do łańcucha zdarzeń,
które na nieszczęście mogą mieć zatrważające konsekwencje.

Ale czy miłość, oddanie i rodzina, nie są po to by bezgranicznie ufać?
To niestety nie będzie całkiem oczywiste.

Na szczęście na osłodę tego wszystkiego co tu się wyrabia, mamy Jack’a.
Teraz dogłębnie poznajemy tego diabła, z każdej paskudnej strony,
ale też z takiej która na pewno Was zaskoczy i chociaż to dla większości pewnie niemożliwe - rozczuli,
ale jak to z Jack’em bywa, na swój brutalny sposób.

Aaaa i wisienką na torcie jest nowa postać, pojawiająca się dosłownie na kilka chwil,
ale już teraz mogę określić ją mianem Jack’a w spódnicy.

„Odrzucił fajkę, dopadł do kobiety i przyciągnął jej głowę,
zatapiając się w pożądliwym pocałunku.
Smak nikotyny mieszał się z jej wewnętrznym chłodem
i żarem wilgotnego języka.
Długie palce jednej dłoni zacisnęły się na jego karku,
a palce drugiej wbiły w jego plecy, jakby to, co robił, nadal było za delikatne.
Przycisnął jej ciało do karoserii samochodu, ocierał się o nią lubieżnie, co sprawiało,
że stał się cholernie gotowy, w biały dzień, na środku publicznej drogi,
bez względu na wszystko i bez podkręcającej doznania dawki kokainy.
– Chcę cię zerżnąć – wysyczał jej w usta.
Parsknęła i natychmiast się zdystansowała.
– Nie przeszliśmy na ty – padła sensualna odpowiedź, która jeszcze bardziej rozpaliła Jack’a”
Do tego wszystkiego, co przyjdzie Wam przeżyć podczas lektury trzeciego,
a zarazem finałowego tomu historii Mai i Michael’a, musicie się odpowiednio przygotować.
I nie mówię tu o ciszy i dobrym świetle do czytania, tylko o twardych używkach typu meliska, valeriana,
ale osobiście sugerowałabym raczej nalewkę kastylijską,
bo na trzeźwo, niektórzy z Was mogą TEGO WSZYSTKIEGO nie ogarnąć.
Wróć i tak ze dwie paczki chusteczek, ale tych dużych pudełek :-)
Przyjdzie Wam się zmierzyć z całym wachlarzem emocji niemalże wszystkich bohaterów tej serii.
Będzie też brutalnie, zatrważająco, szokująco, ostro i pikantnie,
a to wszystko przeplatane jedynym w swoim rodzaju humorem autorki.

Polecam tak gorąco, jak lato na Florydzie i grzaniec w Zakopanem. Ja ze swojej strony pięknie dziękuję autorce za możliwość objęcia patronatem z tych trzech wspaniałych książek,
już drugiej części serii Góralka i Mafioso, która jest zakończeniem historii Majki i Michael’a,
aleeeee nie jest zakończeniem tej znakomitej w swoim zaskakującym połączeniu serii.

Bo jak się okazuje - mafia i górale, mają wiele wspólnego.
Zatem teraz tylko czekać na 4 tom, w którym główne skrzypce przejmuje Jack 🤩
Także dla #teamJack to jest na prawdę wspaniała wiadomość ❤

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Miłość jest jak skrzypce, a uczucia są jak nuty, i ona gra sobie na nich, jak chce. Tylko od nas zależy, czy wygrywane będą ostre, przykre dźwięki, czy delikatne piękne nutki."

@liliana.wiecek

Świat, który wspólnie ułożyła Maja z Michaelem zaczyna się rozpadać. Następują przykre wydarzenia, które są początkiem końca. Rozstają się, dziewczyna wraca z przyjaciółką do rodzinnych stron, a Michael rzuca się w wir pracy i misji, którą ma do spełnienia. Żadne nie potrafi zapomnieć o drugim. Mężczyzna wciąż stara się zapewnić jej bezpieczeństwo, a ona musi się zmierzyć z problemami, których trochę się nawarstwiło, dodatkowo skrywa pewien delikatny sekret. Miłość obojga stanie przed bardzo ciężką próbą, najcięższym egzaminem, który z pewnych powodów musiał mieć taki, a nie inny przebieg. Czeka nas niesamowita przygoda, pełna zawiłych zwrotów akcji, scen przyspieszających bicie serca, wzruszających momentów i chwil, które rozbawią nas do łez.

Tym razem muszę stwierdzić, że Lila stanęła na samym szczycie podium pisząc tą książkę. Nie mogłam się oderwać od niej nawet na chwilę. Historia Mai i Michaela będzie przepełniona szaleństwem, niebezpieczeństwem, niedowierzaniem, złem, tajemnicami, zbrodniami, brutalnością, niewybaczalnymi postępowaniami, dodatkowo została podszyta humorem, co trochę urozmaica. Mieszanka komedii, tragedii, dramatu, kryminału, romansu i gangsterskich porachunków, rodzinnych niesnasek i pojedynków. Cała gama niesamowitych przygód, które nie zwalniają tempa. Akcja toczy się od samego początku, aż po ostatnie strony. Nie ma nudy i powtarzalności. Miłość tej dwójki przejdzie piekielnymi ścieżkami, by w końcu z całą siłą, móc pokazać swoją wartość i moc. Dodatkowo między gangsterskie pojedynki, Lila wmieszała walkę z poważną chorobą, rodzinne starcia o władzę i majątek, waleczność górali, zawziętość mafiosów i masę komplikacji.  Musicie koniecznie spróbować całą serię, od początku do końca. Skrada serce, porywa dusze, emocjonalnie wyczerpuje i zdecydowanie zadowala. Coś czuję, że Lila doda do tej serii coś więcej, albo odniosłam takie wrażenie. Bardzo polecam i zachęcam do przeczytania.

Czerwone i czarne
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czerwone i czarne

Góralka jedzie na Florydę za bandziorem, który totalnie zawrócił jej w głowie, chociaż nie chciała.Maja jest rozdarta. Michael wyjechał, a ona została...

Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1

„Będziecie się śmiały i płakały. Będzie Wam gorąco. I to wszystko w świecie górali, w którym panują zasady niemal tak surowe jak w mafii”....