Czarne i czarne

Tom 3 cyklu Góralka i mafioso

Okazało się, że ich światy za bardzo się różnią.
W związku Majki i Michaela pojawiają się pierwsze poważne zgrzyty. Mężczyzna przyznaje, że miał coś wspólnego z niezmiernie brutalnym zleceniem. Majka jest tym bardzo rozczarowana. Dochodzi do wniosku, że powinni na jakiś czas zrobić sobie przerwę.
Jednak ta decyzja pociąga za sobą kolejny problem, ponieważ Majce nie udaje się powiedzieć Michaelowi, że spodziewa się dziecka.
Tymczasem Renata rozpoczyna chemioterapię, w której wspiera ją Majka. Jej również kobieta nie mówi, że jest w ciąży – uznaje, że pierwszeństwo do tej informacji ma Michael. Jednak wtedy dziewczyna jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość, że jej ukochany nigdy się o tym nie dowie.
Michael niespodziewanie zrywa z Majką, pozostawiając ją w kompletnej rozsypce. Załamana kobieta wyjeżdża do rodzinnej miejscowości w górach, do miejsca, w którym zostawiła swoje serce. Już ma akt własności Jagodowej Chaty i teraz w zasadzie jest wolna. Tylko dlaczego nie potrafi się z tego cieszyć i zapomnieć o gangsterze, który tak bardzo ją zranił?

Książka "Czarne i czarne" jest trzecim tomem z cyklu #góralkaimafioso, opowiadajego o losach Majki i Michaela. Historie tych bohaterów należy czytać w kolejności chronologicznej. Autorka poraz kolejny zakończyła poprzedni tom w taki sposób, że nie było innej opcji jak sięgnąć po kontynuację by móc dowiedzieć się dalej Liliana poprowadziła życie głównych postaci i ich bliskich. Muszę wspomnieć, że seria ta jest debiutem autorki, chociaż czytając te książki w ogóle tego nie widać i nie czuć, zostały one dopracowane i napisane bardzo przyjemnym językiem, co sprawia, że czyta się je bliskawicznie i z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję, chociaż przyznaję, że nie ze wszystkim się zagadzalam. Myślę, że w tym przypadku był to ciekawy zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Postaci tutaj przestawione są bardzo charakterne, ale i tajemnicze, stanowią naprawdę mieszankę wybuchową, także gwarantuję, że przy nich nie będziecie się nudzić. Akcja powieści pędzi jak szalona, w życiu bohaterów wiele się dzieje, momentami napięcie naprawdę sięga zenitu, a autorka serwuje naprawdę wiele zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewałam, a które tylko dodatkowo spotęgowały we mnie chęć dalszego czytania. W zasadzie do samego końca nie wiedziałam jak Lilka zakończy się historia Majki i Michaela i właśnie to mi najbardziej podobało, ta niepewność. #góralkaimafioso to naprawdę godna uwagi seria! Czekam już na kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 8/10.

Informacje dodatkowe o Czarne i czarne :

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-10-19
ISBN: 9788383200927
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: #teamjack

Zobacz opinie o książce Czarne i czarne

Kup książkę Czarne i czarne

Czerwone i czarne
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czerwone i czarne

Góralka jedzie na Florydę za bandziorem, który totalnie zawrócił jej w głowie, chociaż nie chciała.Maja jest rozdarta. Michael wyjechał, a ona została...

Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czarne i białe. Góralka i gangster. Tom 1

„Będziecie się śmiały i płakały. Będzie Wam gorąco. I to wszystko w świecie górali, w którym panują zasady niemal tak surowe jak w mafii”....