Czaromarownik. Magiczny dziennik 2019

To już siódma odsłona Czaromarownika, jednak w moje ręce trafił po raz pierwszy. Jak sama nazwa wskazuje ten kalendarz jest magiczny, zarówno ze względu na wygląd jak i tego, czego dotyczy zawarta w nim treść. Znajdziemy tu mnóstwo wróżb, porad urodowych, a także przeczytamy o właściwościach ziół, znaczeniu snów, wpływie księżyca na ciało i duszę oraz magiczne rytuały mające przyciągnąć szczęście, pieniądze, zdrowie, czy miłość. Akurat tego typu treści nie do końca są mi potrzebne (bo podchodzę do nich bardzo sceptycznie) w tego typu kalendarzu, ale ich ilość jest na tyle wyważona, że nie przeszkadzają.

To, co mi się podoba i zdecydowanie dla mnie jest przydatne to to, że każdy miesiąc zaczyna się wymienieniem oraz datami najważniejszych świąt, a także informacjami o tym, kiedy będzie nów księżyca, zaćmienie, pełnia, czy też kiedy rozpoczynają się jego kwadry. Te informacje są dla mnie o wiele bardziej praktyczne.

„Czaromarownik” został stworzony w przejrzysty sposób. Na każdy dzień od poniedziałku do piątku jest poświęcona cała strona, a na soboty i niedziele po pół, więc miejsca na notatki jest sporo. Dodatkowo ciekawym elementem są cytaty lub przesłania przy każdym dniu. Ja najbardziej lubię właśnie tak skonstruowane organizery, więc ten w pełni odpowiada moim oczekiwaniom. Co zatem wyróżnia ten kalendarz od innych? Okładka! Jest w pięknym ciemno fioletowym kolorze, który przy noszeniu w torebce na pewno nie będzie się brudził. Uwagę przyciągają także złote zdobienia.

Podsumowując, ja od tego typu kalendarza oczekuję tego, żeby był praktyczny, miał dużo miejsca na notatki, a jednocześnie nie był ciężki z powodu tego, że jest zapchany mnóstwem nikomu niepotrzebnych informacji i ten zdecydowanie do takich zaliczam. Dodatkowo jest piękny, a także poręczny, bo zawsze będzie mi się mieścił w torebce.

Informacje dodatkowe o Czaromarownik. Magiczny dziennik 2019:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2018-09-21
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
Dodał/a opinię: Monika Pieniak

Zobacz opinie o książce Czaromarownik. Magiczny dziennik 2019

Kup książkę Czaromarownik. Magiczny dziennik 2019

Risotto i kaszotto. Zdrowe, odżywcze, apetyczne
Okładka ksiązki - Risotto i kaszotto. Zdrowe, odżywcze, apetyczne

Risotto i kaszotto są doskonałymi daniami jednogarnkowymi, nieskomplikowanymi w przygotowaniu, oferującymi bogactwo smaków. Kaszotto powstało z inspiracji...

Okładka ksiązki - Wielka Księga Piechoty Polskiej. 59. Organizacja piechoty w 1939 cz.5 Łączność Dywizji

Wielka Księga Piechoty Polskiej to wyjątkowa seria dla każdego pasjonata historii! Po raz pierwszy w jednej serii dzieje przedwojennych pułków piechoty...