Czarownica

,,Musiałyśmy uciekać, mamo.

Przeklęłam ich, przeklęłam na dobre. Wszystko, co dostałam od ciebie, wymierzyłam w nich. Wysoki skierował swoją zgraję w stronę lasu.

Biegłyśmy z duszą na ramieniu.

Z twoją duszą".

💙💚💙💚

„Czarownica” autorstwa Finbar Hawkins.

Sama nie wiem, co myśleć o tej książce. Jest to pozycja bardzo specyficzna i dziwna. I jest to chyba najbardziej odpowiednie określenie🙈.

Posiada klimat, który nie można porównać z żadnym innym. Magiczny❤️‍🔥, mroczny🖤 i nieco zagmatwany🌪.

Jeśli chodzi, o opisaną w niej historię to jak dla mnie nie było to nic nadzwyczajnego. Nie wciągnęłam się na zabój, ale też nie nudziłam się jakoś szczególnie. Było tak nieco nijako, a jednocześnie niezwykle. Wiem, że może to brzmieć bezsensu, ale tak właśnie było🤔.

Jednak przede wszystkim w tej pozycji uderzył mnie brak opisów. Nie było tutaj charakterystyki bohaterów ani żadnego przedstawienia wykreowanego świata.

I to mi przeszkadzało. Nawet bardzo💔.

Książka opowiada o czarownicach i łowcach czarownic. O magii, zaklęciach, miłości, nienawiści i zemście.

Można, by więc spodziewać się czegoś ekscytującego, a jednak nie do końca tak to było. Brak emocji i niedosyt. Tak to właśnie odbierałam.

Ostatecznie ciężko mi ocenić tę lekturę. Wiem jednak, że raczej nie będę już do niej wracać.

Jednak zachęcam was do wydania samodzielnej opinii.

Informacje dodatkowe o Czarownica:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-08-24
ISBN: 9788328720244
Tytuł oryginału: Witch
Dodał/a opinię: za_czytamm

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Czarownica

Kup książkę Czarownica