Czarownica

Magia, czary, siła kobiet, zemsta i siostrzane uczucia…

Evey i Dill są świadkami brutalnego zabójstwa matki przez łowców czarownic. Evey przysięga zaślepiona chęcią zemsty chce wytropić łowców i wymierzyć im surową karę. Zostawia Dill u ciotki i wyrusza w podróż. Jednak czy umieszczenie Dill w więzieniu i groźba śmierci spowodują, że Evey będzie chciała uratować siostrę?

Muszę przyznać, że do „Czarownicy” mam bardzo mieszane uczucia… Z jednej strony fabuła jest dość ciekawa, ale z drugiej w moim odczuciu w książce panował swego rodzaju chaos. Autor nadał książce bardzo szybkie tempo przez co momentami ciężko było mi się skupić na czytaniu. Wątki nie są szczególnie rozbudowane, ale nie ma co się dziwić. Jednak na plus zasługuje fakt, że całość jest przesiąknięta mrokiem i czuć to bardzo dobrze. Autor w genialny sposób wplótł wydarzenia i fakty z czasów, gdy polowania na czarownice były czymś powszechnym. To na tym zbudował fabułę o baśniowym zabarwieniu, które bądź co bądź, ale skradło moje serce.

Jeżeli chodzi o bohaterów to są to bardzo silne postacie, a takie uwielbiam. Tym bardziej, że mamy także do czynienia z silnymi kobietami. Chociaż tutaj też nie może być wyłącznie kolorowo, ponieważ główna bohaterka działała mi troszeczkę na nerwy. Jej zachowanie w wielu momentach było dla mnie niezrozumiałe.

„Czarownica” to książka po której spodziewałam się czegoś znacznie innego. Jednak muszę przyznać, że ma swoje plusy i minusy oraz coś co jednak mnie do niej ciągnęło. Może po prostu była to magia, którą tak bardzo lubię w książkach? Sięgnijcie po „Czarownice” i przekonajcie się sami czy was także zauroczy ten mroczny, ale i baśniowy klimat.

Informacje dodatkowe o Czarownica:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-08-24
ISBN: 9788328720244
Tytuł oryginału: Witch
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Czarownica

Kup książkę Czarownica