Czart

Czart to wielowątkowy thriller z intrygą, który łączy w sobie atak terrorystyczny na zamek, wydarzenia z czasów II wojny światowej, legendy i twórczość polskiego poety Czechowicza. Ciągle zwroty akcji i krótkie rozdziały sprawiają, że fabuła staje się wartka i dynamiczna.

Sami bohaterowie też są w miarę dobrze skonstruowani, niektórzy prowadzą podwójną grę, inni wciąż trzymają się tej samej strony. Każdy ma swoją rolę do odegrania w świecie, w którym nie tylko Czart pociąga za sznurki. Ciekawym bohaterem jest Sasza Majkowskij. Z jednej strony pomaga Maksowi w rozwiązywaniu sprawy, z drugiej zataja pewne informacje. Wciąż budzi wątpliwości i trudno go rozgryźć.

Książka ma też swoje słabe strony. Szczególnie rzucają się w oczy sztucznie umieszczone w fabule opisy zamku i bohaterowie, którzy raz wykazują się inteligencją, a kiedy indziej nadinterpretowują fakty i nie potrafią wysnuć wniosków z prostej rozmowy.

Jest to dobra lektura, choć mogła być zdecydowanie lepsza, gdyby autor zadbał nie tylko o intrygę, ale też o inne elementy fabuły.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Informacje dodatkowe o Czart:

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2019-10-02
ISBN: 978-83-66242-18-0
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: AleksandraRK

Tagi: PRL zabytki pałac Zamach zamek terroryzm Józef Czechowicz służby specjalne

Zobacz opinie o książce Czart

Kup książkę Czart

Krew Illapa
Robert Kilen0
Okładka ksiązki - Krew Illapa

Na polskim rynku wydawniczym takiej powieści nie było. Początki historii opisanej przez Kilena sięgają XVIII wieku. Na zamku Niedzica, należącym wówczas...

10 plag. Mówią na nią Furia
Robert Kilen0
Okładka ksiązki - 10 plag. Mówią na nią Furia

10 plag Mówią na nią Furia Czasem wystarczy mały kamyk, by wywołać wielką lawinę. Premier ma przeciąć wstęgę na otwarciu wodnego parku rozrywki. To okazja...