Czas białych nocy

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324584154
Liczba stron: 408
Dodał/a opinię: Renata Mielczarek
Tom 1 cyklu Wiatr od wschodu

Ocena: 5.36 (14 głosów)

 ; Ci, którzy nie znają historii, skazani są na jej powtarzanie. ;

Biorąc do ręki powieść z gatunku literatury obyczajowej, Marii Paszyńskiej  ; Wiatr ze wschodu. Czas białych nocy ; ( wydawnictwo Książnica ),  sądziłam że po raz kolejny spotkam się trudnymi losami bohaterów, iż nic mnie nie zaciekawi, nie wprawi w stupor,  książka jakich wiele umiejscowiona na przełomie XX wieku, kiedy to po odzyskaniu niepodległości, Polska podnosiła się z kolan z nowymi ustrojami nie tylko politycznymi, ale gdzieś tam świat prowadził rewolucję, niosąc na grzbiecie krzyż stygmatu, gdzie po dziś dzień trudno wyplenić nie tylko jako wersja społeczną lecz i kulturową Fabuła umiejscowiona pomiędzy romansem a historią która obrazuje wojenne potyczki Rosji jak i zwycięstwo Polski. Niesamowita płynność, magia i opowieść jak baśń która poprowadzi nas przez losy głównych bohaterów.

Kiedy Kazio był małym chłopcem, wychowywanym tylko przez ojca z pomocą gosposi, wyrusza w raz rodzicem w podróż  do Petersburga w sprawach biznesowych, tam poznaję córkę kobiety z którą to ojciec prowadził interesy. Dziewczynka urzekła chłopca swoimi opowieściami, balladami, iż po powrocie do Polski chłopiec nie mógł zapomnieć tajemniczej panienki z dobrego domu. Po latach kiedy został wysłany do Petersburga na studia, pewnego dnia przypadkiem spotyka dziewczynę ubraną w habit zakonnicy. Ta jednak długo tai przed Kazimierzem kim jest i skąd się znają, mając nadzieję iż uda jej się na długo zachować tajemnicę którą skrywała przed światem. A ta była bolesna, gdyż Anastazja podjęła swego czasu postanowienie ucieczki z domu od złośliwej macochy i jej dwóch przybranych braci. Ukryła się w zakonie którego prowadziła jedna z polskich sióstr, miedzy innymi założycielka sierocińca w którym to dziewczyna pracowała. Od momentu przypadkowego spotkania dwojga ludzi, czas spędzali razem, aż do momentu kiedy to Kazimierz nie został powołany do wojska. Od tej chwili z rozmachem zaczynają się dramatyczne losy naszych bohaterów kiedy przeszłość i osoby które w nim uczestniczyły wkraczają ze swoimi czarnymi charakterami na scenę. Kim okaże się Borys? Czy Kazimierz który odniósł wojenne rany przeżyje? Czy ucieczka do Polski się uda? 

Pierwszy tom cyklu w którym odkryjecie epicką powieść o miłości, nadziei, wierze w lepsze jutro, z przeszłością, nienawiścią i zdradzie która położyła cień na teraźniejszości. Polecam serdecznie. 

Tagi:

Zobacz opinie o książce Czas białych nocy

Kup książkę Czas białych nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Krwawe morze
Maria Paszyńska; 0
Okładka ksiązki - Krwawe morze

Parne lato 1571 roku. Oblężenie weneckiej twierdzy Famagusty przez wojska osmańskie trwa już prawie rok. Za murami szerzy się głód i epidemia, ludzie...

Powroty
Maria Paszyńska; 0
Okładka ksiązki - Powroty

Ostatni tom serii historycznej o Polkach, które II wojna światowa zawiodła z Syberii do Iranu. Halszka z córką w pośpiechu opuszczają Iran...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy