Czekam na ciebie

Baśka Werner i Zuza Marczak wspólnie prowadzą poranny program „Witaj Warszawo!”, a teraz mają również wspólnie zamieszkać. Poznały się w pracy i dość szybko połączyła ich przyjaźń. Pewnego dnia, kiedy Basia przygotowuje się do samodzielnej próby odnowienia toaletki kupionej na targu staroci, coś odkrywa. Pod szufladą znajduje się niewysłany, list z dawnych lat. Chociaż przyjaciółka jest do tego sceptycznie nastawiona, ona postanawia odnaleźć adresata i mu go oddać. Czy jej się uda? Co jest napisane w liście?
Antoni Szafir mimo swojego wieku nadal prowadzi rodzinną pracownię krawiecką. Pomaga mu córka, czasem wnuczka. Mężczyzna jest szczęśliwy, a jednocześnie jest coś, co mu nie daje spokoju. Wiele lat temu, zakochał się w Jadwidze, panience z dobrego domu. Była to miłość z wzajemności, mieli uciec i wspólnie zacząć życie, jednak ona nie przyszła na umówione spotkanie. Mężczyzna długo jej szukał, jednak nigdy nie znalazł i choć był żonaty, a w małżeństwie naprawdę szczęśliwy, tak naprawdę chciałby wiedzieć, co wtedy się stało. Czy będzie mu to dane? Czy odkryje tajemnicę sprzed lat?

Książka zdecydowanie mi się podobała. Historia była ciekawa, wciągająca, z tajemnicą sprzed lat. Akcja dość dobrze poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
Książkę czytamy z perspektywy kilku bohaterów. Moim zdaniem to rozwiązanie wiele wnosi, pozwala lepiej zrozumieć historię.

Bohaterowie według mnie ciekawi, dobrze wykreowani. Każdy z nich miał w sobie coś, co sprawiało, że mu kibicowałam. Tym razem nie powiem wam więcej o nich, niż już zdradziłam w zarysie historii, ponieważ robiąc to, zdradziłabym zbyt wiele z niej.

„Czekam na ciebie” to książka, z którą spędziłam świetny czas i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Czekam na ciebie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Czekam na ciebie

Kup książkę Czekam na ciebie

Zostań już na zawsze
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Zostań już na zawsze

Ucieczka przed przeszłością, niespodziewana szansa od losu i gorące uczucie, które pojawia się w trudnym momencie życia... Czasami przychodzi taki...

Zaufaj swojemu sercu
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Zaufaj swojemu sercu

Próba rozprawienia się z przeszłością, zdobycie szansy na nowe życie, a do tego miłość, która przychodzi niezauważenie...   Życiowe ścieżki niejednokrotnie...