Czerwony lotos

Tom 1 cyklu Zapiski Stali

To było moje pierwsze spotkanie z autorem i już wiem, że nie ostatnie. Kto z was oglądał Mulan? Bajka bajką, ale wersja, jaka była ostatnio dostępna w kinach, jako film była czymś, co miałam tutaj.

Ktoś z was pomyśli, co ma wspólnego? A ja wam napisze, że od zawsze zachwycała mnie stara Japonia, kimona, zasady, jakie uczono dzieci od dziecka, sztuki walki oraz filmy gdzie samuraje potrafili oddawać własne życie w imię prawdy, miłości, bohaterstwa.  Nasz bohater, czyli Kentaro miał jedno zadanie chronić swoją panią, ale coś poszło nie tak?! Co takiego? To już zostawiam do odkrycia przez was. Nasz bohater nie ma lekko, sam nie wie, co się dzieje po tym, co go spotkało, ale ma cel, jaki??

W każdej bajce czy legendzie jest ziarenko prawdy, dlatego tutaj będziecie mieli okazję przekonać się, kim jest duch? Co o nim mówią? Czym się kierują? I jakie mają zadanie? Wracając do Mulan to właśnie Ona i nasz, Kentaro są osobami, które walczą o prawdę i honor! Ile trzeba wysiłku żeby ocalić bliskich? To tylko Oni wiedzieli.

Muszę przyznać, że jedyny minus w książce to, że brakowało mi czegoś więcej w kwestii związku Kentaro ze swoją Panią Shorę i przeczytania czegoś więcej o niej samej, ale mam nadzieję, że autor jakoś wróci do tej kwestii. Mimo wszystko w niczym to nie ujmuje książce, ale tak jakoś niedosyt jest.

Czytając oraz słuchając audiobook, który dostępny jest, na EmpikGo czułam ten ból, jaki towarzyszył naszym bohaterom, ten strach i trud w dążeniu do pokonania wroga oraz obrona Nipponu, w którym rozgrywa się akcja. Klimat, smród gnijących ciał, chaos, jaki panował na polu walki, dźwięki uderzania mieczy to wszystko odczuwasz w książce. Co odczuwa Kentaro? Czy lata nauki i szlifowanie sztuk walki będą pomocne? Czy mężczyzna, który od dziecka szkolony jest w jednym celu, czyli zabijać może odczuwać coś więcej?

Wielki szacunek dla autora za znajomość kultury Japońskiej oraz tych wszystkich nazewnictw, które mi osobiście czasem myliły się już nie wspomnę o wypowiedzeniu tego.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów. Biorę się za drugą część, bo ręce mnie palą żeby przekonać się, co i jak.

Informacje dodatkowe o Czerwony lotos:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2021-02-19
ISBN: 978-83-7964-634-0
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: bookwmkesie

Zobacz opinie o książce Czerwony lotos

Kup książkę Czerwony lotos

Krew kamienia
Arkady Saulski0
Okładka ksiązki - Krew kamienia

Koniec wielkiej wojny nie oznacza końca rozlewu krwi. Gdy cichnie bitewny zgiełk dawni towarzysze broni stają się nowymi wrogami, a zemsta sensem istnienia...

Serce Lodu
Arkady Saulski0
Okładka ksiązki - Serce Lodu

Zdarzyło się niewyobrażalne: na dalekim południu starożytnego, Świętego Kontynentu dzikie plemiona pierwszy raz w historii zjednoczyły się, by...