Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2021-02-19
ISBN: 978-83-7964-634-0

Tom 1 cyklu Zapiski Stali

"Mawiano, że starsze Duchy porywają dzieci, by prać im umysły i szkolić na bezwzględnych wojowników. Twierdzono, że ich dusze zastępuje się demonami, po to by byli bezwzględni w boju, że do ich ciał wplata się zaklęcia. Mówiono wreszcie, że ciała Duchów poddawane są nieodwracalnym przemianom, dzięki czemu ich zmysły są wyostrzone poza zdolności zwykłych śmiertelników. W każdej bajce, legendzie czy plotce jest ziarno prawdy."

Kentaro miał w życiu jedno zadanie: chronić swoją Panią. Zawiódł.
Dostał drugą szansę i powinien wykorzystać ją mądrze. Chronić swoją nową rodzinę. Stanąć przeciwko dzikim najeźdźcom niszczącym kraj, wszak jeden Duch wart jest więcej niż setka samurajów. Poniechać zemsty na jedynym człowieku zdolnym ocalić Nippon przed barbarzyńską nawałą.
Tak, Kentaro powinien postąpić właśnie w ten sposób.

Niestety, o czym nie wspominają legendy, Duchy pozostają ludźmi. I potrafią i kochać i nienawidzić. Jak każdy, tylko znacznie mocniej.

Tagi: Japonia Fantastyka

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Czerwony lotos

Zgrabnie napisana historia, która wprowadza nas w świat inspirowany feudalną Japonią. Mamy tu samurajów - świetnie wyszkolonych wojowników wiernych kodeksowi Bushido. Główny bohater Kentaro - Duch miał w życiu jedno zadanie: chronić swoją Panią. Zawiódł. Od tej pory całe jego życie będzie poświęcone jednemu - zemście. Nie jest to utwór pokroju unikatowego "Szoguna" Jamesa Clavella, raczej przykład książki szablonowej, ale napisanej tak zajmująco, że czyta się dobrze. Miłośnicy historii w typie https://www.granice.pl/ksiazka/takeshi-cien-smierci/296123 odnajdą tu swoje klimaty. Czekam na więcej. Domo arigato gozaimasu panie Saulski.

Avatar użytkownika - bogumilaza-wr
bogumilaza-wr
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czerwony Lotos to powieść dobra, mocna i krwawa. Nie polecam jej osobom zbyt wrażliwym, bo znajduje się tam mnóstwo walk, podczas których krew pryska wokoło, a ręce, nogi lub głowy są ścinane szybkim i precyzyjnym ruchem - zostaliście więc ostrzeżeni i już wiecie, że trup ściele się tam gęsto ;)
W sumie większość osób sięgająca po tę książkę chyba właśnie tego się spodziewa i na to liczy. Jeśli do nich należycie, to nie zawiedziecie się. Dodatkowo w pakiecie dostaniecie orientalny świat, ciekawą historię i intrygujących bohaterów. Poza tym zdradę, zemstę i nadciągające hordy barbarzyńców, a także kulturę, w której honor jest najważniejszy.
Było kilka scen, które mną wstrząsnęły, choć nie były zaskoczeniem. Piszę to jednak z punktu widzenia osoby dość wrażliwej (na szczęście nie tak bardzo, bym miała problem z resztą tej powieści).

Jednym z ciekawszych wątków jest dla mnie motywacja głównych bohaterów, pierwszym kieruje chęć obrony kraju (w myśl zasady, że cel uświęca środki), drugim kieruje zemsta... Który z nich jest bardziej zaślepiony? Kto poświęci więcej w imię swojej sprawy?
Przekonajcie się sami :-)

Kroniki Czerwonej Kompanii 2: Wilk
Arkady Saulski0
Okładka ksiązki - Kroniki Czerwonej Kompanii 2: Wilk

En esta guerra no hay fronteras – w tej wojnie nie ma granic. Jako jedyny ocalały świadek wydarzeń na Marsie Kera Puławska ukrywa się na Ziemi,...

Kroniki Czerwonej Kompanii: Czarna kolonia. Tom 1
Arkady Saulski0
Okładka ksiązki - Kroniki Czerwonej Kompanii: Czarna kolonia. Tom 1

W niedalekiej przyszłości korporacje przejmują kontrolę nad podbojem kosmosu. Trwa terraformacja i kolonizacja Marsa, na planetę przybywają zespoły naukowców...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska