Człowiek o fasetkowych oczach

Data wydania: 2019-03-20
ISBN: 978-83-951590-2-2
Tłumaczenie: Katarzyna Sarek
Dodał/a opinię: AleksandraRK

Książka „Człowiek o fasetkowych oczach” Wu Ming-yiego to opowieść o dwojgu ludzi pochodzących z różnych wysp. Atre z Wayo Wayo jest drugim synem w rodzinie, więc musi opuścić swoją wioskę, by stać się ofiarą dla morskiego bóstwa. Jednak przeciwstawi się swojemu przeznaczeniu i zawalczy o życie. Alice z Tajwanu straciła męża i syna i przygotowuje się do popełnienia samobójstwa, co zostanie przerwane przez ogromną falę, dzięki której pozna Atrego.

Podczas lektury poznajemy jeszcze Dahu i Hafay, którzy nie odegrają znaczącej roli w opowieści, która została zapowiedziana w opisie książki. Mimo to ich historie – podobnie jak historie Atrego i Alice – są ciekawe i na pewno uprzyjemniają czytanie. Dzięki nim możemy lepiej poznać postacie oraz świat, w jakim żyją.

Książka nie jest szczególnie porywająca, ale na pewno zachęca do zatrzymania się i refleksji nad poruszonymi w niej problemami, jak np. zwierzęta morskie, które giną przez wyrzucane do wody śmieci.

Dziękuję Wydawnictwu Kwiaty Orientu oraz portalowi www.czytampierwszy.pl za egzemplarz recenzencki.

Tagi: literatura piękna katastrofa Bóg tajwan utopia podroz smierc

Kup książkę Człowiek o fasetkowych oczach

Zobacz opinie o książce Człowiek o fasetkowych oczach

„Łapanie snów nie rozwiąże twoich problemów, ale zdaje się, że dzięki temu całkiem dużo osób odkryło różne drobiazgi,
które dały im motywację do dalszego życia.”

Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;