Cztery wesela i rozwód

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-05-21
Dodał/a opinię: Grażyna Wróbel

Anita Scharmach z każdą kolejną książką zaskakuje coraz bardziej, gdyż nigdy tak naprawdę nie wiadomo czego mamy się spodziewać tym razem. Dawno nie czytałam żadnej komedii, która tyle razy wywołałaby uśmiech na mojej twarzy. Muszę przyznać, że tego mi trzeba było, takiej drobnej odskoczni i czegoś wnoszącego ogromne pokłady uśmiechu.

„- Moja babcia mawiała, że dojrzałość ma swoje wady i zalety. Wady, bo nie przeczytasz książki bez okularów, a zalety, bo idiotów widzisz z daleka.”

Czwórka przyjaciół: Maja, Malwina, Michalina i Konstanty to ludzie, którzy szukają w swoim życiu miłości, a wspierają ich przy tym przyjaciele.
Maja jako pierwsza wychodzi za mąż, ale niedługo po tym odzywa się do niej jej były. Czego od niej chce?
Malwina ma u boku bogatego narzeczonego z którym obecnie planują wesele. Pod wpływem jego bogactwa trochę zatraca się sama w sobie.
Michalina ma sporą nadwagę, ale zawsze jest pozytywnie nastawiona do życia. Pragnie miłości, ale wciąż nie może trafić na tego jedynego.
Konstanty ma zawsze otwarte serce i jest cudownym przyjacielem, ale również marzy mu się prawdziwa miłość.

W życiu każdego z tych bohaterów będzie się coś działo, więc nie macie co liczyć na nudę. Autorka już zadbała o to, żeby przede wszystkim uśmiech nie schodził wam z twarzy. Przezabawne dialogi i sytuacje z których sami pewnie wyszlibyście czerwoni jak buraki na twarzy staną się czymś naturalnym.
Nie skupimy się tutaj tylko na życiu młodych, bo i starsze pokolenie pokaże na co je stać. Niektóre sytuacje będą się wydawać absurdalne, ale nie dajcie się zwieść. W życiu nie można wszystkiego przewidzieć, bo gdyby tak było, cóż warta byłaby nasza egzystencja?

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są niezwykle barwni, różnorodni, pełni szalonych pomysłów, ale łączy ich jedno – przyjaźń, która jest w stanie przetrwać wszystko, nawet wtedy, kiedy z czymś nieszczególnie się zgadzamy. Przyjaźń jest piękna, ale jak wiadomo, tylko kiedy jest prawdziwa. Przyjaciele są po to, żeby cieszyć się razem z naszych powodzeń, ale również i dlatego, żeby mocno nami wstrząsnąć, gdy zajdzie taka potrzeba. Prawdziwy przyjaciel to skarb, który powinniśmy pielęgnować każdego dnia.

Stworzona powieść przedstawia życie szalonej czwórki przyjaciół. Wesela, rozwód, bohaterowie od których bije niezwykła aura. Anita w swojej powieści nie tylko jednak nas bawi, ale stara się zwrócić uwagę na to, że nie ważne jest to jak wyglądamy, ale ważne jest to co posiadamy w swoim wnętrzu. Ludzie powinni się akceptować siebie takimi jakimi są, tylko wtedy będą mogli żyć w zgodzie z samym sobą. Zmieniać się dla kogoś? Nie, nie warto. Ale ktoś nas akceptuje takim jakim jesteśmy, albo nie zasługuje na naszą uwagę.

„- Piękno kryje się w każdym człowieku, trzeba je tylko umieć dostrzec. Ty piękne masz również wnętrze, a to piękno jest bezcenne.”

"Cztery wesela i rozwód" to historia pełna zabawnych sytuacji i dialogów od których będziecie pękać ze śmiechu. Natomiast słowo „gąsior” pozostanie z wami z całą pewnością na dłużej. Weźcie tę zabawną komedię w dłoń i spędźcie z nią miłe chwile. Czyta się niezwykle szybko. Polecam.

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Cztery wesela i rozwód

Kup książkę Cztery wesela i rozwód

Miłość na gigancie
Anita Scharmach 0
Okładka ksiązki - Miłość na gigancie

Czasem wystarczy zgubić kota, żeby Twoje życie stanęło na głowie! Magda Lewicka jest księgową daleką od typowych wyobrażeń. Nie nosi grubych szkieł...

Zaraz wracam
Anita Scharmach 0
Okładka ksiązki - Zaraz wracam

Marta wraca do Polski ze Stanów Zjednoczonych po 10 latach nieobecności, gdzie wyjechała po tym, jak w wyniku wypadku straciła nie tylko ukochanego męża...