Dama ciężkich obyczajów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381955331
Liczba stron: 408
Dodał/a opinię: MagdaKa

Ocena: 4.88 (16 głosów)

Książki Marty Obuch to gwarancja dobrego humoru i zabawy.
Tak było i w przypadku "Damy ciężkich obyczajów".

Lilianna, główna bohaterka, to artystka - wiolonczelistka. Chwilowo zaczęła jej doskwierać samotność, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczepia mężczyzn na ulicy w poszukiwaniu tego jedynego i w związku z tym zostaje wzięta za prostytutkę. Tak właśnie uznał "Wiśnia", a właściwie Witek Wiśniewski, policjant działający pod przykrywką. Jego z kolei Lilianna, oceniając po wyglądzie, zaklasyfikowała do kategorii: przestępca, mafioso.
Ale to dopiero początek tej komedii omyłek. W tle mamy intrygę kryminalną związaną z okradzeniem ciotki Lidki, starszej ale dziarskiej pani Czesławy. Jeśli do tych pań dołączy jeszcze kuzynka Iwonka, którą koniecznie trzeba odchudzić, to mamy niezłą mieszankę wybuchową! Przy tak doborowym "królestwie kobiet" to i komisarz Marchewka nic nie poradzi, a prawie cała śląska mafia będzie uciekać w popłochu w poszukiwaniu... toalety!

A tajemnicza kradzież oszczędności cioci Czesławy? Drżyjcie przestępcy, gdy do akcji wkraczają te dzielne i pomysłowe niewiasty. Na pewno nic nie ujdzie wam na sucho!

Dynamiczna, wartka fabuła plus wyraziste kreacje bohaterów, cięte dialogi i humor pojawiający się właściwie na każdej stronie książki to niezaprzeczalne walory tej powieści.

Pragniecie odpoczynku po ciężkim dniu albo oczekujecie lekkiej, zabawnej, wakacyjnej lektury na czas urlopu, polecam "Damę ciężkich obyczajów". Dobra zabawa i niekontrolowane wybuchy śmiechu gwarantowane!

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dama ciężkich obyczajów

Kup książkę Dama ciężkich obyczajów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Precz z brunetami
Marta Obuch0
Okładka ksiązki - Precz z brunetami

Powieść kryminalna z wątkiem romansowym, odwołująca się do tradycji polskiego kryminału komediowego. Dwie przyjaciółki na tropie przestępczej afery i podejrzanych...

Francuski piesek
Marta Obuch0
Okładka ksiązki - Francuski piesek

Przeprowadzka może zmienić całe życie! Misia zostaje właścicielką uroczego domku i dużego ogrodu, ale musi zakasać rękawy i sama zająć się remontem. Niestety...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Ty jesz?

Iwonka naraz wyprostowała się jak struna. - Tyję?!


Więcej

- O kurka! - stęknął w zdumieniu, bo wiolonczela ważyła tyle, że trudno ją było podnieść. - To w takim razie postanowione. Już nie będzie z ciebie kobieta lekkich obyczajów.

- Dama - poprawiła Lidka. - Wolę być damą.

- Mówisz i masz. Dama ciężkich obyczajów. Pasuje?


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy