Dama z blizną

"Dama z blizną", to książka, która zbiera nieskończone ilości recenzji i wszystkie pochlebne. Nie sposób było nie skusić się na ten tytuł.
Adela Dobosz to piękna i młoda kobieta, która wiedzie spokojne życie u boku męża. Jest szczęśliwą żoną, realizuje się zawodowo i rewelacyjnie sprawdza się w roli gospodyni.
Marek Dobosz to mąż, który właśnie postanowił wystartować w wyborach prezydenckich, co zawsze wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu oraz wielu aspektów życia prywatnego.
Życie małżonków radykalnie się zmienia z dniem, gdy Adela staje się ofiarą seryjnego mordercy o pseudonimie "Ogrodnik", który tym razem to właśnie ją upatrzył sobie za cel.
Niemniej jednak polityka, w którą Marek zagłębia się z coraz większym zainteresowaniem nie jest łatwym tematem i wielokrotnie może w życiu narobić bałaganu.
Poukładane życie tych dwojga ludzi już nigdy nie będzie wyglądało tak samo, a to co ich w życiu czeka zdecydowanie przechodzi nawet ich wyobraźnię.
Autorka książki wprowadza aurę tajemniczości, rosnące z każdą kolejną stroną napięcie nie pozwala odłożyć książki na bok, dopóki nie rozwiążemy wszystkich zagadek i nie poznamy odpowiedzi na narastające kolejno pytania.
Losy bohaterów przedstawione są z perspektywy kilku bohaterów, co zdecydowanie ułatwia poznanie wszystkich perspektyw.
Szczerze muszę przyznać, że uwielbiam czytać takie klimaty, a co najważniejsze autorka fenomenalnie budowała napięcie, podsyłała nieskończone ilości tropów, które jednak wyprowadziły mnie w przysłowiowe pole. Miałam wiele typów, teorii i podejrzeń, ale rozwiązania zagadki nie udało mi się przewidzieć. Zakończenie wbiło mnie w fotel i kompletnie zaskoczyło, a to w książkach uwielbiam najbardziej!!
Ten tytuł z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim miłośnikom gatunku i jestem pewna, że się nie zawiedziecie! Ja jestem przekonana, że jeżeli tylko nadarzy się jeszcze okazja to z największą przyjemnością i zaciekawieniem sięgnę ponownie po twórczość autorki. Dla mnie w książce nie było minusów!!

Informacje dodatkowe o Dama z blizną:

Wydawnictwo: Wydawnictwo O'Rety
Data wydania: 2021-06-10
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: seryjny morderca

Zobacz opinie o książce Dama z blizną

Kup książkę Dama z blizną

- My nie zostaniemy na kolacji, partia wzywa.
- Myślałem, że ojczyzna.

- Mówimy partia, a w domyśle...

- Lenin?

- Żartowniś z pana! - Olczak roześmiał się nieszczerze. - A w domyśle naród.

Tej nocy spała bez piżamy. To niewiarygodne, jak ocieplenie klimatu może pozytywnie wpływać na ludzi - pomyślał Marek Dobosz. Majowy dzień, Warszawa, a temperatura jak na Karaibach.

Szpilki za milion
Izabela Szylko0
Okładka ksiązki - Szpilki za milion

Zakręcona komedia kryminalna Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka i oszukany kochanek - to musi być mieszanka wybuchowa! Jacek Sparowski tego...

Poszukiwacze siódmej księgi
Izabela Szylko0
Okładka ksiązki - Poszukiwacze siódmej księgi

Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus...