reklama

Damien

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-08-28
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366338661
Liczba stron: 480
Tytuł oryginału: Damien
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Dodał/a opinię: Girl-from-Stars
Tom 5 cyklu Bracia Slater

Ocena: 4.67 (6 głosów)


W końcu nadszedł ten cudowny moment, gdy w moje zachłanne ręce trafiła ostatnia część uwielbianej przeze mnie serii „Bracia Slater”, czyli „Damien”. Zapewne każdy, kto czytał poprzednie części, nie mógł jak ja doczekać się, by w końcu poznać losy najbardziej tajemniczego z braci.
Gdy tylko książka do mnie dotarła, od razu zabrałam się za jej lekturę. Niestety, spodziewałam się czegoś kompletnie innego…
Piąty tom bestsellerowej serii Bracia Slater, która uwiodła tysiące czytelniczek na całym świecie!
Alannah Ryder zawsze cierpiała w milczeniu. Czasem cisza stawała się tak ogłuszająca, że doprowadzała ją niemal do szaleństwa. Kiedyś zamarzyła o przygodzie, o czymś innym niż zwykłe życie, które wiodła. Marzenie, którym był przystojny uwodziciel, odwróciło się przeciwko niej i sprawiło, że Alannah kompletnie się załamała.
Damien Slater był przyczyną wszystkich nieszczęść w życiu ukochanych osób. Decyzja, którą podjął, gdy miał zaledwie piętnaście lat, zniszczyła życie jego braci i nie mógł zrobić nic, aby to zmienić. Najboleśniejsze było to, że zrujnował życie jedynej kobiety, która pragnęła zostać z nim dłużej niż jedną noc. Ta myśl nieomal zniszczyła też jego.
Chwilowa ucieczka pomogła mu się uleczyć, ale jego powrót do Irlandii wywołał jeszcze większy ból Alannah.
Czy pojawi się między nimi iskra, która na nowo wznieci ogień w ich sercach?
Nie ma co owijać w bawełnę. Jestem strasznie rozczarowana tym tomem. Najbardziej wyczekiwałam właśnie tej części, a odnoszę wrażenie, że autorka kompletnie nie miała na nią pomysłu.
W poprzednich częściach, autorka stworzyła wokół tego bohatera tajemniczą otoczkę. Cały czas sugerowała, że najmłodszy z braci ma jeszcze wiele sekretów. A prawda jest taka, że w tym tomie nie dowiadujemy się nic nowego na temat Damiena. Wszystko co było powiedziane w poprzednich częściach, zostało powtórzone w tomie piątym. Co prawda, L. A. Casey na końcu tej książki zdradza jeszcze jedną, dość istotną tajemnicę dotyczącą Aleca, nie mniej jednak to i tak było za mało, by uratować tą historię.
Ubolewam okropnie nad tym, że w tej części nie ma tego, za co pokochałam tą serię, czyli zabawnych żartów, potyczek słownych itp. Gdy czytałam poprzednie części, to co chwila wybuchałam śmiechem, a w przypadku „Damiena” zdarzyło mi się to zaledwie kilka razy i to dzięki Alec’owi. Jedynie ta postać ratowała tą historię.
Alannah, czyli druga kluczowa postać tej części również nie skradła mojego serca. Przez całą książkę powtarza ona, jaka to jest nudna. Niestety, muszę przyznać jej rację. Pozostałe dziewczyny Slaterów miały w sobie pewną ikrę, która sprawiała, że dana postać miała jakiś kolor. Coś, dzięki czemu można było ją zapamiętać. W moim odczuciu, Alannah tego nie miała.
Czekałam na jakiś spektakularny finał, do jakiego przyzwyczaiła nas autorka w poprzednich częściach. Z bólem serca muszę jednak stwierdzić, że tak nudnego finału to się nie spodziewałam. Owszem, było tam kilka drobnych scen, które obudziły we mnie jakieś emocje, ale to zdecydowanie za mało.
W podziękowaniach autorka poinformowała, że oprócz „Alannah”, czyli dopełnienia tomu piątego, szykuje dla czytelników dodatkowo „Brothers”, spin-off dotyczący braci Aideen, czyli „Collins Brothers” oraz kolejny spin-off o dzieciach Slaterów, gdy już będą dorosłe (pt. „Slater Legacy”).

Nie miałam jakiś wygórowanych oczekiwań wobec tej książki, nie mniej jednak nie spodziewałam się tego, że autorka aż tak mnie rozczaruje. Czy sięgnę po kolejne części tej serii? Zapewne tak, gdyż za bardzo pokochałam tą piątkę i żal się z nimi rozstawać.

Moja ocena: 6/10

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Damien

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Damien
Inne książki autora
Bracia Slater (#1). Dominic
L.A. Casey0
Okładka ksiązki - Bracia Slater (#1). Dominic

UWAGA! OSTRZEŻENIE! Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które...

Aideen
L.A. Casey0
Okładka ksiązki - Aideen

KONTYNUACJA TRZECIEGO TOMU BESTSELLEROWEJ SERII O BRACIACH SLATER Aideen Collins jest na skraju załamania. Ma wszystkiego dosyć, począwszy od ciąży. Przede...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje