Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było mając tylko rok życia.
Co byście przez ten czas zrobili?
Jak wykorzystalibyście ten czas?
"Deadline" to najnowsza książka autorki takich hitów jak "Pieprzyć to" i "Gówno prawda".
Autorka wpada na kontrowersyjny pomysł, aby wyznaczyć sobie datę swojej śmierci.
Dać sobie rok i żyć. Ale po co?
Choćny dlatego aby skupić się na tym co jest naprawdę ważne w naszym życiu.
Nie zajmować się rzeczami mało istotnymi.
Realizować marzenia.
Otaczać się ludźmi, którymi chcemy, nie tymi którzy są bo tak wypada.
Dbać o relację z dziećmi, z rodziną, z bliskimi nam osobomi.
Realizować rzeczy na, które do tej pory nie było czasu, albo ciągle je przekładaliśmy.
Żyć tak jakby to był naprawdę ostatni rok życia.
Byłam bardzo ciekawa tej książki. Pomyślałam, że może to być bardzo ciekawe wyzwanie. Patrząc jak ucieka każdy dzień, jak zabiegani jesteśmy każdego dnia czemu by nie spróbować tego doświadczenia. Tu nie chodzi o wydawanie milionów na różne rzeczy, tu chodzi o załatwienie podstawowych. O nasze relacje z najbliższymi. Czy chociażby wizyta w banku, aby w końcu go zmienić, bo wkurza nas od trzech lat. Autorka daje dużo przykładów ze swojego życia, ale również przykłady ludzi których zna, którzy mają różne poglądy, zachowania. Opisuje co wyciągnęła z różnych sytuacji życiowych.
To nie jest typowy poradnik. To luźna propozycja co można zrobić, na co zwrócić uwagę. Autorka nie ingeruje, że mamy robić tak a nie inaczej. Ona nam ułatwia usystematyzować pewne spraw. Daje wskazówki.
Książka zaczyna się ilustracją składającą się z okienek. Każde skreślenie to rok naszego życia. To daje do myślenia.
Książka przypadła mi do gustu i jak tylko będę miała okazję zaopatrzę się w pozostałe jej książki. Odpowiada mi style autorki. Nie jest to suchy poradnik, lecz opowieść z mądrymi wnioskami i ciekawymi historiami

Informacje dodatkowe o Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim

Kup książkę Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim

Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne
Alexandra Reinwarth0
Okładka ksiązki - Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne

Jak długo jeszcze masz zamiar spełniać oczekiwania innych?Jak długo jeszcze będziesz spychać na dalszy plan to, co dla ciebie ważne i czego naprawdę chcesz...

What I Love About You
Alexandra Reinwarth0
Okładka ksiązki - What I Love About You

Ubierz miłość w słowa! Masz w sercu wiele słów na opisanie waszego uczucia. Bo każdy, kto kocha, nosi w sobie historię miłości. Niepowtarzalną jak wy...