Dębowe uroczysko

Joanna Tekieli w swojej powieści "Dębowe Uroczysko" zaprasza czytelnika do wspaniałej podróży, gdzie poszukiwanie spokoju i spełnienia przeplata się z bolesnymi doświadczeniami przeszłości oraz nadziejąi na lepsze jutro.

Główna bohaterka, Nina, to silna, ale doświadczona przez życie kobieta. Nie ugięła się pod presją rodziny i wybrała własną drogę, wstępując do armii. Jednak  traumatyczne wydarzenia zmusiły ją do ucieczki i poszukiwania spokoju. Wyrusza więc w Bieszczady.  Niestety, autobus, którym podróżowała, ulega awarii w małym miasteczku. Wtedy Nina postanawia się tam zatrzymać i na nowo odnaleźć siebie.

Jednak los stawia przed nią nowe wyzwania, kierując ją do pensjonatu Dębowe  Uroczysko. To tutaj, wśród malowniczego krajobrazu i nieoczekiwanych wydarzeń, Nina odkrywa to, czego tak bardzo potrzebowała - prawdziwych przyjaciół, rodzinę i nadzieję.

Książka porusza temat trudnych przeżyć życiowych, takich jak trauma przeszłości czy zespół stresu pourazowego, towarzyszące Ninie w jej wewnętrznej walce. Jednakże, autorka nie ogranicza się tylko do głównej wątki. Poprzez historie innych bohaterów powieści, takich jak Przemek i Alina, czytelnik zagłębia się w refleksje nad sprawiedliwością losu i siłą ludzkich relacji.

Tekieli doskonale balansuje między główną fabułą a wątkami pobocznymi, tworząc spójny obraz życia bohaterów. Jej przejmująca narracja i malownicze opisy krajobrazu przenoszą czytelnika w świat Dębowego Uroczyska, gdzie nawet najmniejsze zmiany mogą przynieść wielkie przełomy.

Postacie poboczne dodają głębi i dynamiki narracji, ukazując, że życie zaskakuje nas często nieoczekiwanie, ale to właśnie w najmniej spodziewanych miejscach znajdujemy prawdziwe skarby.

Mimo ciężaru przeszłości Niny, powieść nie jest przesadnie mroczna. Autorka umiejętnie wprowadza do niej odrobinę lekkości za sprawą pięknych opisów natury i ciepłych relacji między bohaterami. Dębowe Uroczysko staje się miejscem ukojenia i nadziei na lepsze jutro.

"Dębowe Uroczysko" nie tylko opowiada o odnalezieniu się i przetrwaniu, ale także o nadziei i wierze w lepsze jutro. To inspirująca historia, która porusza i zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury. Gorąco polecam tę książkę wszystkim poszukującym emocji, piękna i głębszego sensu życia.

Informacje dodatkowe o Dębowe uroczysko:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-03-13
Dodał/a opinię: MagdaKa

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dębowe uroczysko

Kup książkę Dębowe uroczysko

Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja

Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy, w samym sercu puszczy skrywającej wiele tajemnic. Na obrzeżach wioski stoi dworek Leśna Ostoja...

Topniejące serce
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Topniejące serce

CZY WYJAŚNIENIE SPRAW, KTÓRE MAJA ZEPCHNĘŁA W GŁĄB SWEJ DUSZY, SPRAWI, ŻE ROZTOPI SIĘ LÓD, KTÓRY SKUŁ JEJ SERCE? Maja, samotna matka trzech dziewczynek...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;