Dlatego od ciebie odeszłam

Tom 3 cyklu Bądź przy mnie zawsze

"Dlatego od ciebie odeszłam" to kolejna świetna książka Agaty Przybyłek. Opowiada o losach dwóch kobiet, które stoją przed podobnym życiowym dylematem: rozum czy serce?
Dwie pozornie oddzielne historie, które łączą się poprzez postać Olgi - przyjaciółki jednej z głównych bohaterek.
Poznajemy Mariannę, dojrzałą, starszą kobietę, której wojna pokrzyżowała życiowe ścieżki. Poznała miłość swojego życia, ale w tamtych czasach była to miłość trudna i niemożliwa do przyjęcia przez społeczeństwo. Straszne wydarzenia spowodowały, że musiała wybrać osobę z którą spędzi resztę życia, ale chyba nigdy się z tym nie pogodziła.
Druga kobieta to młoda studentka Ada, która zaplątana w miłosny trójkąt również stoi przed dylematem. Z jednej strony idealny, wymarzony, opiekuńczy i odpowiedzialny partner, a z drugiej był chłopak z problemami, z którym dziewczyna się dalej przyjaźni.

Jeszcze jakiś czas temu nigdy nie sięgnęłabym po książki obyczajowe. Zazwyczaj czytałam tylko kryminały/thrillery, a książki obyczajowe odsuwałam od siebie, ponieważ twierdziłam, że nie jest to literatura która mnie zainteresuje. Niesamowite w jakim byłam błędzie.
Muszę przyznać, że książki Agaty Przybyłek zawsze zmuszają mnie do refleksji. Co ja bym zrobiła w takiej sytuacji kiedy serce mówi jedno a rozum zupełnie co innego. Jest to ciężki wybór i cieszę się, że nie muszę podejmować takiej decyzji.
Czasami wydaje się, że miłość pokona wszelkie przeszkody, ale jak pokazuje ta książka nie zawsze tak jest. Czasem trzeba podjąć decyzję rozumem, bo sama miłość nie wystarczy.
Tę książkę, podobnie jak poprzednie z tej serii czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Z każdym kolejnym rozdziałem byłam coraz bardziej zaciekawiona losami bohaterów. Podoba mi się przedstawienie sytuacji z perspektywy każdej osoby. Można dokładnie wczuć się w emocje jakie towarzyszą każdemu bohaterowi z osobna i utożsamić się z którąś z tych osób. Muszę przyznać, że najbardziej zainteresowała mnie historia Marianny i to ją czytałam z zapartym tchem.
Jestem w stanie zrozumieć emocje i sytuację Ady, ale nie popieram jej zachowania, z drugiej strony jeśli komuś zdarzyło się być w podobnej sytuacji doskonale ją zrozumie.
Styl pisania autorki bardzo mi się podoba i dzięki temu jej książki czyta się z ogromnym zainteresowaniem i czyta się je bardzo szybko.
Muszę przyznać, że zakończenie zwaliło mnie z nóg. Nawet nie sądziłam, że tak zakończy się ta historia i jeszcze długo po skończeniu powieści nie mogłam dojść do siebie. Wtedy właśnie najbardziej wczułam się w sytuacje Ady i próbowałam przemyśleć jakbym się czuła na jej miejscu. Niestety czasem los podejmuje za nas decyzje których nie jesteśmy wstanie zmienić i pozostaje tylko ból i ciągła myśl... co by było gdyby...
Bardzo polecam tę książkę.

Informacje dodatkowe o Dlatego od ciebie odeszłam:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-10-03
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Dlatego od ciebie odeszłam

Kup książkę Dlatego od ciebie odeszłam