Dług honorowy

Tom 2 cyklu Bezimienny

Lubię sięgać po autorów, których twórczość już znam, szczególnie kiedy jest to kontynuacja losów bohatera, który przypadł mi do gustu, bo wtedy mam pewność, że czas spędzony z książką będzie wyjątkowy.
Bezimienny powraca, tym razem musi spłacić dług zaciągnięty u Czarnego, jego zadaniem jest odszukanie prawdziwego mordercy młodej dziewczyny ze wsi Wilki. Jak się okazuje, ta wieś jest dość dziwna, mieszkańcy mają jakiś wspólny sekret i nie lubią obcych, dlatego też bohater nie ma łatwo.
Nie wiem co tak naprawdę mam o tej historii napisać, bo po raz kolejny musiałabym się powtórzyć, że uwielbiam tego autora i wszystko, co wychodzi spod jego ręki. W książce są dwa momenty, przy których musiałam złapać oddech, jest to historia Czarnego, którą poznajemy na końcu oraz sytuacja na kempingu i też wszystko, co poprzedzało feralną imprezę. Moje serce zostało złamane, kiedy poznałam tajemnice, która była skrywana przez mieszkańców, nie potrafię przejść obojętnie obok sytuacji, w których komuś dzieje się krzywda, więc ta historia wywołała we mnie smutek, wewnętrzną pustkę, ale również gniew.
Całość trzyma w napięciu już od samego początku, nie da się przewidzieć zakończenia, co uwielbiam i do tego akcja sprawia, że momentami serce bije mocniej, ale ja rzadko sięgam po takie historie, więc wszystko przeżywam bardziej. Podoba mi się to, że tak dużo się tutaj dzieje, głównym wątkiem jest poznanie prawdziwego zabójcy młodej dziewczyny, ale przy okazji dostajemy problemy rodzinne, przetrzymywanie wbrew woli, kilka zabójstw i problemy chłopaków, którzy są sfrustrowani tym, że dziewczyny ich nie chcą.
Po raz kolejny możemy też zauważyć, że ci ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wyglądają jak bandyci, mają lepsze serce niż ci, którzy są dobrze wychowani, pozory mylą i to bardzo, warto o tym pamiętać.
Nie muszę nikogo przekonywać do sięgnięcia po tę książkę, bo fani autora zrobią to na pewno, a ci, którzy przygodę z twórczością tego autora zaczną akurat od tej historii, na pewno się nie rozczarują.

Informacje dodatkowe o Dług honorowy:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Dług honorowy

Kup książkę Dług honorowy

Zrozumiałem. To nas z Czarnym łączyło. Obaj wiedzieliśmy, że długi trzeba spłacać, a niezałatwione sprawy zamykać. Nawet te najstraszniejsze. Przypomniałem sobie o tej, która mi najbardziej ciążyła. I pomyślałem, że prędzej czy później będę musiał się nią zająć. Ale może jeszcze nie teraz.

- Audi jeżdżą frajerzy - dorzucił Czarny, który wciąż bawił się nożem w okolicach przyrodzenia mężczyzny. - Cztery zera, piąte za kółkiem.

Królowa głodu
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Królowa głodu

Minęło dwadzieścia lat od chwili kiedy żołnierze Korporacji zdobyli Kuźnię Zachodu i dokonali rzezi jej mieszkańców, oraz dziesięć, od dnia w którym...

Długa noc
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Długa noc

Długa jesienna noc w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji na kolejne przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który jest świadkiem w sprawie zabójstwa. Co...